Černá ovce rodiny: nová tanečně-divadelní inscenace v NoD slibuje černý humor

Černá ovce rodiny: nová tanečně-divadelní inscenace v NoD slibuje černý humor

Černá ovce rodiny: nová tanečně-divadelní inscenace v NoD slibuje černý humor

Experimentální prostor NoD uvede 1. prosince 2014 premiéru tanečně-divadelní komedie Černá ovce rodiny, která zavede diváky do světa dospívající dívky Oly. Na přípravách inscenace určené pro celou rodinu spolupracují výrazné osobnosti české divadelní a taneční scény: režisérka Viktorie Čermáková, choreografka Jana Vrána, scénáristka Alexandra Macháčová, tanečníci a herci Markéta Vacovská, Lilian Fischerová, Kateřina Stupecká, Tomáš Červinka a Radim Madeja.
Hlavní hrdinka hry, Ola Hepnarová-Breiviková, slaví své třinácté narozeniny.
Rodinná oslava nestojí za moc, dárky nesedí ani se nelíbí. Vypadá to, že jediné, čemu rodiče rozumí, je jejich firma Dopisy od srdce, která se specializuje na psaní a rozesílání nenávistných anonymů. Proč dostává Ola každý rok k narozeninám zbraň a modely aut? Co tím chtějí rodiče naznačit? Domnívala jsem se, že hlavní postava bude fascinována agresí, negací a mystikou, bude podléhat charismatickým vůdcům. Ale v našem příběhu jde o víc než to. Jde o nalézání vlastní pravdy, zodpovědnosti, talentu a citlivosti vůči lidem i sobě samému,“ upřesňuje téma představení režisérka Viktorie Čermáková.
Do jaké míry se Ola nechá ovlivnit a zda se přikloní na stranu svých rodičů se diváci dozví na premiéře Černé ovce rodiny, 1. prosince 2014 ve 20:00 v Experimentálním prostoru NoD. Vstupenky je možné zakoupit na webu www.goout.cz.

Zdroj: NoD

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: