Červenec na letní scéně Jatek78 - velké návraty i mladé cirkusové soubory

Po zákazu pořádání kulturních akcí vlivem koronaviru obnovila svoji činnost i nezávislá divadelní scéna v pražských Holešovicích. Většinu svého programu Jatka78 přesunula na venkovní Letní scénu v Pražské tržnici, kde se hraje od konce května. V hraní pod večerní oblohou Jatka78 pokračují také v červenci, kdy přivítají umělce z řad stálého repertoáru i hosty.

Dukto (Cink Cink Cirk). Foto Mikuláš Hrdlička.

Dukto (Cink Cink Cirk). Foto Mikuláš Hrdlička.

Letní scéna Jatek78 oživí Pražskou tržnici také v červenci. Hned několik večerů bude věnováno improvizaci. Vystoupí mladý soubor My kluci, co spolu chodíme. Na repertoár divadla se během letní sezóny vrátí také soubor 11:55, který uvede improvizační show Bez domluvy.

Hostovat na Jatkách78 bude rovněž taneční soubor 420PEOPLE & kapela Please The Trees, kteří uvedou inscenaci The Watcher speciálně upravenou pro venkovní hraní. Tanečním rytmům a hudbě bude patřit také večer pojmenovaný Summer Stage Sounds. Pod názvem Tripleshot Jam v něm vystoupí v něm tanečníci z DEKKADANCERS a Laterny magiky Ondřej Vinklát, Alex Sadirov, Libor Kettner či saxofonista Lukáš Dittrich a DJ NOX. Profi tanečníci však tentokrát usednou za mixážní pult, bicí a klávesy a tanec bude na divácích.

Letní tradicí již na Jatkách78 bývá vystoupení mladých novocirkusových companies, které tvoří studenti či absolventi zahraničních novocirkusových vysokých škol. Cink Cink Cirk po třech letech na Jatkách78 uvede inscenaci Dukto. V souboru vystupuje například žonglér Filip Zahradnický, kterého diváci znají z představení Cirku La Putyka Memories of Fools a který letos získal dvě prestižní ceny v rámci festivalu Cirque de Demain. Feel the Universe představí novinku Vlez v les, spojuje v ní nový cirkus a masky a je volně inspirována charaktery zvířat.

Podstatnou část programu na Letní scéně Jatka78 věnují rodinným představením. Pro všechny věkové skupiny zahrají Squadra Sua (Happy Hour) a Holektiv (Letkyně). Pro děti ve věku od 6 let jsou určena také všechna novocirkusová představení, včetně Kaleidoscope od Cirku La Putyka, který měl premiéru v červnu. Více informací najdete na www.jatka78.cz.

Zdroj: Jatka78

Témata článku

420peopleCink Cink CirkCirk La PutykaDekkadancersFeel the Universe Circus CompanyHolektivMy kluci co spolu chodímeSquadra Sua

Letní scéna Jatka78

Nový cirkus

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: