Český tanec dostal opět větší prostor na Tanzmesse Düsseldorf 2018

Letošní 12. veletrh tance Tanzmesse se koná od 29. srpna do 1. září 2018 a český tanec na něm bude opět zastoupen v rámci stánku Czech and Slovak Corner. K tomu uvede i inscenaci Švihla, prezentaci Focus Forum a Czech Closing Party.

Na veletrhu se představí jedno české dílo – Švihla Terezy Hradilkové – vybrané pořadatelem z více než 700 přihlášených děl z celého světa, ale velký prostor dostanou i další čeští umělci v devadesátiminutové studiové prezentaci Focus Forum.  Výrazně se na ní podílejí Tereza Ondrová a Jaro Viňarský pod režijní taktovkou Petry Tejnorové, další části patří Miřence Čechové, Tereze Hradilkové a dalším umělcům, které netradičními formami představí v moderátorské roli Ewan McLaren s Yvonou Kreuzmannovou. Zviditelnění české scény podtrhne také Czech Closing Party. Tu nový ředitel Tanzmesse věnoval právě české scéně, kterou zná díky letité spolupráci s Tancem Praha.
Tanzmesse je prestižní bienále – největší veletrh tance na evropském kontinentu. Jedná se o jediný veletrh svého druhu v Evropě, který přináší řadu příležitostí ke zviditelnění rozvoje taneční scény dané země nejen v evropském, ale i celosvětovém kontextu. Více než 700 vystavovatelů si zde vzájemně předává informace, vyhledává partnery pro koprodukce a další formy mezinárodní spolupráce, diskutuje o nejnovějších trendech tanečního a pohybového umění. Veletrh nabízí i možnost zhlédnout v sérii představení velmi pestrou a různorodou paletu světové scény posledních let.
Czech and Slovak Corner je koncept deklarující spolupráci kdysi jednoho státu a nabízející netradiční design s využitím typické kresby Josefa Lady. Na konceptu a využití stánku spolupracují tři subjekty: Tanec Praha, který se účastní Tanzmesse již od roku 2004, Arts & Theatre Institute Prague, jenž se poprvé zapojil již v roce 2012, a letos vůbec poprvé Theatre Institute Bratislava. Veletrhu se účastní mnoho jednotlivců z řad umělců, ředitelů festivalů a divadel i tanečních kritiků.
„Jsem opravdu nadšená, že letos dostáváme na Tanzmesse tolik prostoru. Velkým úspěchem je samo o sobě pozvání představení Švihla, ale nikdy předtím jsme nedostali dalších devadesát minut pro atraktivní prezentaci naší scény v celé šíři, natož takovou šanci zviditelnit českou kulturu, jakou dává Closing Party. Té se vždy účastní kolem tisíce expertů z celého světa,“ říká Yvona Kreuzmannová a dodává: „Dieter Jaenicke právě ukončil své působení v Hellerau, kde byl naším partnerem zvláště pro bienále Dance.Transit, na němž zazářilo několik českých inscenací. Po svém nástupu do funkce ředitele Tanzmesse tak neváhal zúročit dobré zkušenosti s českou scénou a oslovil nás s velkou důvěrou.“

Česká účast na TANZMESSE 2018:

Happy Hour
30. 8. / 13:30 / NRW-Forum Düsseldorf, Ehrenhof 2, 40479 Düsseldorf
Stánek č. 65/66
Setkejte se osobně s českými i slovenskými tanečníky a tvůrci u sklenky vína.

Focus Forum - Check The Czechs & Slovaks!
Gateway to Czech and Slovak dance
30. 8. / 17:15–18:45 / tanzhaus nrw, Studio 6, Erkrather Str. 30, 40233 Düsseldorf
Kdo je kdo na české a slovenské taneční scéně? Objevte nejzajímavější umělce, festivaly, prostory a možnosti pro mezinárodní spolupráci.

SWISH (Švihla)
31. 8. / 20:30 h / FFT Kammerspiele, Jahnstr. 3, 40215 Düsseldorf
Choreografie a interpretace: Tereza Hradilková
Taneční představení Švihla dokazuje, že skákání přes švihadlo není jen dětská hra; symbolizuje i ambici, touhu po výkonu, snahu o sebezdokonalování.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=0L7B1ckD9xo

Czech Closing Party
1. 9. / 22:00 / tanzhaus nrw, Erkrather Str. 30, 40233 Düsseldorf
TO BEER OR NOT TO BEER?!
DJ Spring, AKA Jaro Viňarský & Czech dance artists and experts

Zdroj: Tanec Praha z.ú.

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: