Cirk La Putyka na cestách po Česku

Cirk La Putyka na cestách po Česku

Cirk La Putyka na cestách po Česku

Soubor Cirk La Putyka vyrazil před několika dny předvést českou hospodu několika tisícovkám diváků v devíti českých městech. Malé turné s inscenací La Putyka začalo v jižních Čechách, konkrétně v Písku, Prachaticích a Českém Krumlově. „Právě v Prachaticích se ukázalo, že co je malé, to je krásné. Tam jsme totiž, jak se říká, byli na kontakt,“ popisuje větou ze samotného představení svůj zážitek z divadla v Prachaticích hospodský z La Putyky Jiří Kohout.
Ansámbl se následně přesunul na severovýchod republiky, kde postupně vystoupí v Novém Jičíně, Třinci a Opavě, aby se pak severní cestou přes Jablonec nad Nisou a Teplice dostal na západ Čech do Karlových Varů, kde 7. dubna celou sérii zakončí. Turné je obohacené o dvě představení pro střední školy, workshop moderního tance pro prachatické publikum a besedu se studenty v Opavě.
Představení La Putyka hrajeme už pět let, má za sebou více než 150 repríz a pořád získává nové diváky. Plánujeme, že příští rok turné zopakujeme s našimi dalšími tituly,“ říká principál Cirku La Putyka Rosťa Novák, „Jsme rádi, že teď můžeme ukázat představení i v dalších městech, kde není nový cirkus tak známý.
V Putyce diváci zažijí atmosféru večera v české hospodě okořeněnou akrobacií, živou hudbou, salty na trampolíně a klaunskými gagy. Více o představení zjistíte na www.laputyka.cz, kde také najdete termíny dubnových představení v pražské La Fabrice. Tam totiž soubor během jediného měsíce předvede všech šest svých inscenací, včetně dvou novinek Play a Airground. Zdroj: CLP

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: