Cirk La Putyka uvede 14. října premiéru nového představení Family

Soubor nového cirkusu Cirk La Putyka uvede 14. října 2015 premiéru nové inscenace nazvané Family. Jde o první projekt, který vzniká na domácí scéně Jatka78 a zároveň největší v historii souboru. Ke spolupráci přizval principál a režisér Rosťa Novák ml. všechny umělce, kteří Cirkem La Putyka za uplynulých pět let prošli. Celkově se na jevišti představí dvacet účinkujících ze šesti zemí. Akrobatů, herců, performerů a hudebníků, včetně obou rodičů i syna Rosti Nováka ml., který tak vzdává hold svému tradičnímu uměleckému rodu. Díky velikosti a obsazení bude představení Family uvedeno na podzim v prostoru Jatka78 pouze dvanáctkrát - od 14. do 28. října. Vstupenky jsou již v prodeji. Představení je součástí projektu Všechna čest - www.vsechnacest.cz.
V představení Family budou účinkovat tři generace umělců ze šesti zemí ve věku od 10 do 67 let. „Kromě zahraničních a domácích akrobatů, které diváci znají z projektu Analog nebo z jiných představení Cirku La Putyka, zde vystoupí také moji rodiče, kteří divadlem žijí celý život. A také můj syn, který do nového cirkusu vyrostl a nedávno skočil své první dvojné salto. Projektem Family jsem spojil dohromady svou uměleckou rodinu s tou osobní,” říká na úvod autor a režisér Rosťa Novák ml.Vybral jsem si toto téma, protože cítím silnou historii své vlastní rodiny, a zároveň, jak těžké je nyní udržet rodinu pohromadě. Oporou už mnohdy není ten nejstarší a nejzkušenější, ale ten nejmladší a nejvýkonnější. Doba se změnila,” pokračuje. „Chtěl bych se stále učit od svého táty, mít možnost tohle předávat dál a je mi jedno, jestli jde o to, jak se myjou boty nebo jak zapaluje oheň. Někdy chci být sám, ale nikdy nechci být bez rodiny,“ uzavírá Novák.
Představení Family tvoří první a nejrozsáhlejší část připravované trilogie. Na pražskou inscenaci naváže v únoru 2016 premiéra projektu Roots v berlínském kabaretním a varietním divadle Chamäleon. V něm odehraje Cirk La Putyka do srpna přes 180 repríz. Na podzim 2016 pak bude mít na Jatkách78 premiéru poslední část trilogie, duet Black Black Woods, který budou pro Rostislava Nováka mladšího a jeho otce Rostislava Nováka staršího režírovat Linda Kapetanea a Jozef Fruček.

Předprodej vstupenek na představení Family probíhá v síti Ticketportal a na pokladně Jatek78. S ohledem na název a téma představení jsou k dispozici speciální rodinné vstupenky nejen na chystaná odpolední představení.
Teaser k představení: https://www.youtube.com/watch?v=OyY3LDPS8hI
Více informací na: www.laputyka.cz, www.jatka78.cz a www.vsechnacest.cz.

Zdroj: ArtsMarketing.CZ

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: