Cirk La Putyka vrací na repertoár své první představení La Putyka v upravené podobě

Cirk La Putyka vrací na repertoár své první představení La Putyka v upravené podobě

Cirk La Putyka vrací na repertoár své první představení La Putyka v upravené podobě

V červenci se téměř po roce vrátí do repertoáru souboru Cirk La Putyka vůbec první představení, které režisér Rosťa Novák se svým souborem vytvořil a které dalo jméno celému ansámblu – La Putyka. Cenami ověnčená inscenace z prostředí české hospody, která s novocirkusovou poetikou kombinuje akrobacii, tanec, loutky a sportovní výkony, bude k vidění v pražském prostoru La Fabrika během osmi večerů od 16. do 19. a od 23. do 26. července v aktualizované podobě, se kterou se již setkali návštěvníci březnové přehlídky v ostravské hale Gong.Od prvního dne zkoušení uplyne v říjnu pět let, během té doby jsme nabrali spoustu zkušeností, hodně nového objevili, no a o to bychom se rádi podělili. Změnili jsme některé choreografie, některé části inscenace jsou náročnější, ale struktura představení se moc nezmění. Díváme se na La Putyku s pětiletým odstupem a stále je co hledat, pořád nás baví a inspiruje,“ vysvětluje návrat k prvotině souboru jeho principál Rosťa Novák.
V plném proudu je také zkoušení nového představení s čistě mužským obsazením v režii Jiřího Havelky, premiéra je plánována na konec roku. Další dvě inscenace se chystají v roce 2014. Jedna bude s mezinárodním obsazením pod taktovkou principála souboru Rosti Nováka, druhou bude režírovat Fin Maksim Komaro, který již s pražským souborem nazkoušel poetickou klauniádu Slapstick Sonata.
V letošním roce se členové souboru zúčastní workshopů s akorbaty francouzského souboru Compagnie XY a trenérem ze švédské cirkusové univerzity DOCH. Přes léto se Cirk La Putyka objeví na festivalech Cirk-UFF v Trutnově a Letní Letná v Praze. „Během července a srpna vyjedeme také do Belgie, Polska a Německa,“ doplňuje Novák. Zdroj: La Putyka

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: