Co nabídne ImPulsTanz 2017

Co nabídne ImPulsTanz 2017

Co nabídne ImPulsTanz 2017

Od 13. července do 13. srpna 2017 se ve Vídni uskuteční mezinárodní taneční festival ImPulsTanz 2017. Celkem 54 skupin v 63 produkcích vystoupí na vídeňských pódiích, v muzeích, ale také na netradičních místech jako na zkušebním jevišti Burgtheateru.

Letošní ročník otevírá 13. července v Leopoldmuseu jednorázovou performance I am a Mistake osobnost letošního festivalu Jan Fabre. Belgickému choreografovi je také věnována zvláštní výstava STIGMATA – Actions & Performances 1976-2016 ke čtyřicetiletému Fabreho tanečnímu výročí. 18. července uvede Fabre ve Volkstheateru i premiérové vystoupení Belgian Rules / Belgium Rules, které bude jednou ze dvanácti světových premiér na ImPulsTanzu.
V rámci festivalu na diváky čeká celkem 31 rakouských premiér nebo také EU-projekt The Humane Body – ways of seeing dance, který slepcům a zrakově postiženým přibližuje soudobý tanec nejen zvukovým popisem a hmatovými vjemy, ale přímo prostřednictvím zapojení do akce. Každoroční série [8:tensions] Young Choreographers na pomezí tance a choreografie se letos zaměřuje na digitální věk a jeho vliv. Součástí festivalu je i divácká soutěž či cena dotovaná 10 000 euro.
Taneční program doplní pět knižních prezentací a jedna premiéra hudebního alba. Zdarma přístupná festivalová lounge ve vestibulu Burgtheateru bude každý den hostit živé koncerty a vystoupení DJ. Během festivalového měsíce také 258 workshopů umožní zájemcům a zvědavcům vyzkoušet parkour, balet, jógu, bollywood dance nebo afro fusion.

Více informací k vídeňskému festivalu ImPulsTanz 2017 naleznete na

www.impulstanz.com.

Zdroj: Zahraniční kancelář města Vídně

Témata článku

Rakousko

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: