Čtvrtý ročník festivalu Arena nabídne Obludárium z dílny bratří Formanů i divadlo pro celou rodinu. Ze Španělska dorazí Los Galindos s představením UduL

Čtvrtý ročník open air festivalu Arena Divadla bratří Formanů se uskuteční od 23. června do 3. července 2021 v Praze. Oproti minulým rokům se přesune o několik metrů dál a stane se součástí nově zrekonstruované Smíchovské náplavky, kde bude kotvit také loď Tajemství. Na festivalu se poprvé v České republice objeví katalánský soubor Los Galindos s představením UduL odehrávajícím se v tradiční mongolské jurtě. Comeback speciálně pro Arenu nastane v podobě kultovního Obludária. Rodiny s dětmi si mohou vychutnat Šťastného prince od Matěje Formana a Divadla Lampion. Ze spolupráce s Divadlem bratří Formanů vzniklo i dílo Iluzionista s Vojtou Švejdou v režii Petra Formana. Premiérově budou moci diváci spatřit inscenaci Vraky snů od Holektiv & Cink Cink Cirk. Přijedou i studenti z mezinárodní cirkusové školy v Toulouse. Vstup do areálu je po celou dobu konání festivalu zdarma a za dodržení všech bezpečnostních a hygienických opatření.

Iluzionista. Foto Jana Lábrová.

Iluzionista. Foto Jana Lábrová.

„Za mě je letošní festival o tom být zase spolu. Už jen možnost se sejít a realizovat představení, i když s omezenou kapacitou, je po tom náročném roce něco jako sen. Všichni nám vycházejí vstříc – soubory, herci, partneři, instituce, ministerstvo. Moc děkujeme, protože letos to není o tom mít nejlepší program, to vzhledem k situaci není možné, ale o touze hrát pro publikum. Samozřejmě ne za každou cenu, ale nám to teď smysluplné přijde,“ říká Petr Forman, umělecký ředitel festivalu Arena.  

Jedenáctidenní festival nabídne kromě zahraniční novinky UduL od katalánských Los Galindos především představení vzešlá ze spolupráce s Divadlem bratří Formanů. Diváci uvidí znovuobnovené Obludárium speciálně pro Arenu či novou one-man show Vojty Švejdy Iluzionista v režii Petra Formana. Nebude chybět ani rodinná inscenace Šťastný princ na motivy pohádky Oscara Wilda od Matěje Formana. Organizátoři se také snaží dodržet příslib podpory mladých umělců a studentů v podobě prostoru jim věnovaného na festivalu. V letošním ročníku se tak představí Holektiv & Cink Cink Cirk se svými Vraky snů, vznikajícími na míru pro prostory lodi Tajemství, a po vynikajících zkušenostech se studenty přijedou čerství absolventi francouzské cirkusové školy Ésacto'Lido z Toulouse.

„Festival každoročně připravujeme i s ohledem na místo konání. Naším cílem bylo být opět u vody a nynější uspořádání, kdy park představuje jakousi terasu festivalu s krásným výhledem, jej splňuje. Festival je zároveň jednou z prvních akcí organizovaných na zrekonstruované Smíchovské náplavce. Za velkou podporu děkujeme i našemu generálnímu partnerovi, zdravotnické skupině EUC, díky němuž jsme schopni zabezpečit vše potřebné s ohledem na aktuální situaci. Prosím, sledujte opatření a chovejte se zodpovědně, abychom si všichni mohli festival užít,“ dodává Petr Forman.

Pro všechny návštěvníky je připraven doprovodný program v podobě dílen, koncertů na souši i na lodi a průběžných výstupů účinkujících v areálu festivalu.

„Festival Arena podporujeme každoročně. Letos však nabylo partnerství nového rozměru. Samozřejmostí je zajištění nepřetržitého zdravotnického dohledu v areálu festivalu, ale provádíme také pravidelné testování herců a dalších organizátorů tak, aby byly dodrženy všechny podmínky a festival byl pro účastníky maximálně bezpečný. Věřím, že i přes určitá omezení si jej užijí jako v předchozích letech. Smíchovská náplavka a přilehlý park poslouží i jako místo k relaxaci s nabídkou dobrého jídla a pití. Po celou dobu konání festivalu sem mohou lidé zavítat zdarma, samozřejmě při dodržení všech aktuálních opatření, takže pokud chce někdo strávit hezké odpoledne ve festivalovém areálu na břehu Vltavy, je určitě vítán,“ říká Aziz Jahić, marketingový ředitel zdravotnické skupiny EUC.

Zdroj: AMI Communications

Témata článku

IluzionistaUduLVojta ŠvejdaVraky snů

Cink Cink CirkDivadlo Bratří FormanůHolektivLos Galindos

Loď tajemství

Nonverbální divadloNový cirkus

Festival Arena

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: