Disastrous o hledání nových pravidel v chaotické době

Disastrous o hledání nových pravidel v chaotické době

Disastrous o hledání nových pravidel v chaotické době

Dne 8. června 2017 uvede divadlo Alfred ve dvoře premiéru projektu rakouské taneční skupiny SILK Fluegge s názvem Disastrous pod vedením choreografky Silke Grabinger. V autorské inscenaci se představí tři dospělí zahraniční performeři a tři dětští tanečníci z Česka, kteří byli vybraní v rámci otevřeného konkurzu v Alfredu ve dvoře.

„Disastrous vychází z očekávání velké katastrofy. Zdá se mi, jako bychom se všichni upínali k momentu, kdy společenské bezvětří rozetne nějaká pohroma. Představuji si, že takový zlom může nejdříve vést k chaosu, ale zároveň může znamenat příležitost k redefinování naší budoucnosti. Chaos je tvůrčí moment. V představení Disastrous se snažíme skrze spolupráci s dětmi zaujmout k budoucnosti pozitivní postoj,” říká k nadcházející premiéře režisérka Silke Grabinger.
„Katastrofa je pro tento mezinárodní kolektiv startovním bodem bájné výpravy za svobodou, hledáním nových řešení, lepší komunikací i organizací společnosti. Projekt Disastrous je jedinečný právě spoluprací začínajících tanečníků s profesionálními performery. Kolektivní dílo vzniká rovnocenně, zapojením všech umělců nezávisle na věku či zkušenostech. Divadlo Alfred ve dvoře se tímto představením snaží naplňovat vytyčenou dramaturgickou koncepci ,umělecké laboratoře‘. Jazykově bezbariérový projekt Disastrous navíc zahrnuje i stejnojmennou výstavu obrazů Silke Grabinger v prostorech divadla,“ vysvětlují zástupci divadla Alfred ve dvoře.
SILK Fluegge je kolektiv umělců působící v Rakousku, kde se zabývá současným tancem. Jejich práce zahrnuje představení v klasických divadlech, intervence do muzejních sbírek a veřejného prostoru, ale také uměleckou a kulturní mediaci. Dlouhodobě se zaměřují na umělecké projekty z oblasti tzv. urban contemporary dance s důrazem na podporu mládeže.

Zdroj: MOTUS/Alfred ve dvoře

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: