Divadlo Štúdio tanca a jeho červnový program

Divadlo Štúdio tanca a jeho červnový program

Divadlo Štúdio tanca a jeho červnový program

V červnu se banskobystrické Divadlo Štúdio tanca rozhodlo zařadit do programu tři nejaktuálnější a nejčerstvější tituly, kterými uzavře před letními prázdninami divadelní sezonu 2015/2016.
Ve středu 8. června divadlo uvede představení Roots Stanislavy Vlčekové. „Divácky velmi úspěšné představení o životní cestě člověka inspirované Homérovým příběhem o Odysseovi. Během cesty musí hlavní hrdina překonat různé nástrahy, bojuje s temnem i svůdnými Sirénami,“ dodávají organizátoři.
V pátek 10. června diváci uvidí choreografie Androgén Tibora Trulika a Jadro Zuzany Ďuricové Hájkové. Androgén se zabývá místem, postavením muže a různými projevy mužství. V představení Jadro vypovídá choreografka a ředitelka Divadla Studio tance o krutosti a bezohlednosti, kterou umí ústřední postava příběhu ovlivnit životy a řízení ostatních postav.
Očistou se divadlo rozloučí s divadelní sezonou 2015/2016. „Diváci mohou zhlédnout tuto inscenaci s nádechem moře a symbolicky očistit nejen tělo a duši. Ať se člověk cítí jakkoli bezradný, tažený na bahnité dno, vždy je tu naděje v podobě očisty,“ dodávají organizátoři. Představení Očista choreografky Zuzany Ďuricové Hájkové bude uvedeno 15. června a 2. července.

Více informací

zde.

Zdroj: Divadlo Štúdio tanca

Témata článku

Slovensko

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: