Divadlo Štúdio tanca uvádí pohádkovou premiéru

Divadlo Štúdio tanca uvádí pohádkovou premiéru

Divadlo Štúdio tanca uvádí pohádkovou premiéru

Soubor Divadla Štúdio tanca v banské Bystrici připravil na 7. prosince premiéru nového celovečerního tanečního projektu s názvem Stromy. Konec roku a blížící se vánoční svátky tak budou ve znamení pohádkového příběhu pro děti, ale nejen pro ně. Stromy vyprávějí příběh o tom, jak se rodí umělci, v inscenaci kromě tanečníků souboru účinkuje patnáct dětí ve věku 7 až 11 let (žáci základní školy Fantázia). Inscenace vznikla pod režijním vedením ředitelky divadla Zuzany Hájkové, choreografickou tvorbu vedl člen souboru Tibor Trulík, hudbu složil Matej Štesko. Pro Divadlo Štúdio tanca jde o jednatřicátý celovečerní projekt.
Pohádka ukazuje příběh o tom, jak se v zázračném městečku rodí umělci. „Příběh bez zbytečného moralizování odkrývá podstatné věci, ty které jsou očima neviditelné. Ty, kvůli kterým je nutné otevřít srdce. A zasadit stromy.“ Příběh o tom, jak různé druhy umění proměňují každodenní život na nevšední zážitky, jak umění empatie a porozumění stojí ve středu všech umění.
Na inscenaci spolupracovalo DŠT se soukromou základní školou Fantázia. Jedna z jejích pedagožek, Mgr. Katarína Baksová, připomíná, že tato spolupráce trvá už několik, během nichž se podařilo vytvořit několik malých i větších projektů. „Mezi ty větší patří pohádka O sestre drakom unesenej a současný projekt, pohádka Stromy. Děti už z předchozí spolupráce znají Divadlo Štúdio tanca, a tak vědí, kolik práce za divadlem a tvorbou inscenace je, a jak chutná potlesk po představení.
Inscenace má premiéru 7. prosince v šest hodin večer, následovat budou reprízy ve dnech 11., 14., 18. a 21. prosince od pěti hodin, vždy v prostorách budovy Divadla Štúdio tanca. Zdroj: Divadlo Štúdio tanca

Témata článku

Slovensko

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: