Druhý ročník mezinárodního festivalu Cirkulum

Druhý ročník mezinárodního festivalu Cirkulum

Druhý ročník mezinárodního festivalu Cirkulum

Od 9. do 11. června 2017 Poruba již podruhé ožije mezinárodním festivalem nového cirkusu a pouličního divadla Cirkulum. I letos dorazí cirkusoví umělci z celého světa.

„Letos se návštěvníci mohou těšit rovnou na celou řadu zahraničních umělců a několik interiérových představení světového formátu. Tři z nich se odehrají na nové hlavní scéně v cirkusovém šapitó, které vyroste přímo na porubské Hlavní třídě, a skvěle tak doplní cirkusovou atmosféru festivalu. Mezi největší hvězdy festivalu bude letos patřit německé uskupení Gogol & Mäx se svou devadesátiminutovou show nazvanou Humor in koncert. Diváci budou moci s úžasem sledovat, co nastane, když se dva profesionální filharmonici rozhodnou propojit hudbu s akrobacií a humorem,“ prozrazuje ředitel festivalu Václav Pokorný a pokračuje: „Soubor tohoto formátu je absolutní špičkou ve svém oboru a jeho show patří mezi představení, která v Česku není možné běžně zhlédnout. Toto představení bude bezesporu jedním z vrcholů druhé ročníku tohoto festivalu, takže by si ho návštěvníci rozhodně neměli nechat ujít.“
Dále vystoupí finská dvojice Kate & Pasi, která sází na párovou akrobacii, či Duo Comic Casa ze Švýcarska pro rodiny s dětmi. „Finská dvojice předvádí neskutečnou párovou akrobacii. Švýcaři jsou zase bravurní žongléři, akrobati a hlavně komedianti, kteří se svými čísly baví publikum celého světa již řadu let,“ doplňuje Pokorný.
Na pódiu Nové auly VŠB-TUO doplní představení německých Gogol & Mäx ještě jeden projekt. Je jím česká premiéra inscenace Younak, neboli Cirkus Jánošík, které zpracovává klasické dílo snoubící nový cirkus, divadlo, folklor a akrobacii. „Younak i Gogol & Mäx jsou představení natolik náročná na technické zajištění či na prostor, že se nám na scénu Šapitó jednoduše nevejdou,“ vysvětluje důvod vzniku druhé interiérové scény Ondřej Hajko, hlavní koordinátor festivalu.
Festival nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky. Pro ně bude připravena například dětská scéna ČEZ Family Park, kde se mohou děti i s dospělým doprovodem těšit na školu nového cirkusu, relax zónu, výtvarné dílny a další představení, která jsou určená zejména dětem a celým rodinám. „Věříme, že stejně jako loni si i letos přijdou na festivalu své všechny generace – od dětí přes rodiče až po prarodiče a že stejně jako loni budou opět všichni maximálně spokojení a nadšení,“ dodává Václav Pokorný. Scéna ČEZ Family Park tvoří spolu se scénou Kreativní Evropa ucelený tvůrčí prostor umístěný na kruhovém objezdu, kde se v sobotu večer rovněž odehraje Dream Show, neboli vzdušná akrobatická show, na které se podílejí domácí artisti a umělci z Německa či Nizozemí.

Zdroj: Cirkulum

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: