Emilie, premiérová inscenace v žánru fyzického divadla

Emilie, premiérová inscenace v žánru fyzického divadla

Emilie, premiérová inscenace v žánru fyzického divadla

Ve dnech 14. a 15. prosince uvedou absolventi Katedry pantomimy premiéry představení Emilie v divadle DISK. Emilie je fyzické divadlo – experiment, zkoumající možnosti propojení pantomimy, tance a tělesného výrazu na tématu neuskutečněného snu o šťastné rodině. Autoři si vzali inspiraci v povídce mladé autorky Hany Drápelové.
Naše předloha řeší mladou dívku z bohaté rodiny, která se vzpírá nalinkovanému osudu a chce se osvobodit skrz umění,“ říká Alexej Byček, jeden z tvůrců představení. „Téma se zároveň dotýká klasických rodinných dramat z předchozích staletí, ale je aktuální i dnes, a to nejen pro mladé lidi, ale pro všechny, kteří se chtějí vymanit ze zaběhnutých kolejí. Z práce a života, které už nic nepřinášejí. Snadné to ale není, a zejména těžké to je v rodině, jakou má ´Emilka´. Ta rodina odráží ozubená kola společnosti – uvadající šedý svět, na který si západní společnost zvykla.
Za inscenací stojí profesionálové pohybového divadla, vzešlí z Katedry pantomimy pražské AMU. Založili již několik vlastních skupin, prosazujících moderní pantomimu se jmény jako Mime Fatale či Mime Prague. V projektu Emilie se jednotliví umělci z těchto souborů sešli, aby vyzkoušeli nové přístupy a obohatili svůj rejstřík i tradiční téma – krizi rodiny. „Zdánlivě klasické jevištní téma je ve skutečnosti velmi aktuální a skýtá mnoho zajímavých rovin pro ztvárnění právě ve vizuálním divadle,“ dodává Michaela Hradecká, herečka a dramaturgyně projektu.
Inscenace Emílie bude během dvou večerů předvedena třikrát: 14. prosince od 19:00 a 21:00, 15. prosince od 20:00 hodin. Vstupné 40 .- Kč.

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: