Estonské dny na pražské HAMU

Estonské dny na pražské HAMU

Estonské dny na pražské HAMU

V rámci oslav stoletého výročí Estonské republiky se na Hudební a taneční akademii múzických umění v Praze uskuteční ve dnech od 14. do 17. února 2018 výstava fotografií, workshopy lidového tance a hudby. Kompletní program naleznete níže.

Program:
středa 14. února
14.15 přednáška: Vývoj estonského hudebního divadla (Iivi Zájedová), Malostranské náměstí 12

17.00 slavnostní zahájení Estonských dnů a výstavy v Galerii HAMU, Malostranské náměstí 2580/13

Úvodní slovo:  proděkan HAMU doc. Václav Janeček Ph.D. Estonský velvyslanec Sten Schwede, Členové parlamentu ER  Hanno Pevkur a Taavi Rõivas. Výkonná ředitelka Jednoty estonských kulturních spolků Margit Reinkubjasová, představitelka Londýnského spolku Evelin Siilaková.

17.20 zahajovací koncert:
Estonské lidové tance představí studenti tanečního oddělení pražské HAMU, Pražské taneční konzervatoře a střední odborné školy a vedoucí londýnského Estonského spolku Estonian Folk Marje a Madis-Mikk Remmetovi. Předvedeny budou „Rozsévačky“ (Kapp) Helmi Tohvelmannové, „Kaera-Jaan“ (lidový tanec) a „Ještě jednou“ (hudba: Kukerpillid) v úpravě Maita Agua, „Tuljak“ Anny Raudkatsové (lidový tanec upravila Miina Härmová) a mnoho dalších lidových tanců.

Krátký film Česko-estonský klub, který vyhrál hlavní cenu ve filmovém konkursu Jednoty estonských kulturních spolků „Seltsis segasem“ v roce 2017.

přestávka

18.30 – 20.00 promítání estonského filmu století Jaro/Kevade

čtvrtek 15. února
Výstava v prostorách HAMU.
9.00 – 12.15 workshop estonského lidového tance pro studenty HAMU pod vedením Marje Remmetové. Promítání krátkých filmů studentů Tallinnské univerzity.

pátek 16. února
Výstava v prostorách HAMU.
17.30 promítání studentských krátkých filmů
18.00 – 19.30 workshop lidových tanců pod vedením Marje Remmetové a jednoho studenta HAMU na adrese: Malostranské náměstí 12, sál 2041.
Akce je určena zájemcům od 7 let věku. Svou účast prosím určitě oznamte do 12. hodiny 15. února na adrese: iivi@seznam.cz

sobota 17. února
Výstava v prostorách HAMU.
Hodina estonštiny ve třech skupinách od 13.00 do 14.30.
1. skupina: 5-10 let, 2. skupina: starší děti, 3. skupina: čeští zájemci.
Svou účast prosím určitě potvrďte do 14. 2. na adrese: iivi@seznam.cz.

Zdroj: HAMU

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: