European Creative Industries Summit 2022 se poprvé uskuteční v Praze

Největší summit kulturních a kreativních odvětví v Evropě, European Creative Industries Summit 2022, se poprvé v historii konání akce uskuteční v Praze. Mezinárodní konference proběhne od 22. do 23. září 2022 v pražské La Fabrice a Pražském kreativním centru a zúčastní se jí profesní špičky kulturních a kreativních odvětví z celé Evropy. Diskutovat budou téma transformace. Akci pořádá Kreativní Praha, z.ú. ve spolupráci s European Creative Business Network, s hlavním městem Praha a pod záštitou Předsednictví České republiky v Radě Evropské unie.

Členové ECB Network na setkání ve Štýrském Hradci. Foto ECB Network.

Členové ECB Network na setkání ve Štýrském Hradci. Foto ECB Network.

Pod záštitou Předsednictví České republiky v Radě Evropské unie proběhne v září v Praze největší summit kulturních a kreativních odvětví – European Creative Industries Summit 2022. „Mezinárodní konference European Creative Industries Summit je putovní akcí a koná se vždy v hlavním městě té země, která předsedá Radě Evropské Unie. V rámci tohoto summitu v září přivítáme v Praze leadery kulturních a kreativních odvětví z celé Evropy a představíme jim kulturní Prahu. Je to velká příležitost nejen pro hlavní město, ale i kulturní profesionály z celé republiky,“ říká za spolupořádající hlavní město radní pro kulturu, výstavnictví a cestovní ruch Hana Třeštíková.

Hlavnímu konferenčnímu shromáždění, které proběhne v září v Praze, předcházelo už několik dílčích setkání za účasti prestižních politických hostů. European Creative Industries Summit 2022 zahájila 21. dubna 2022 předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen online shromážděním. To proběhlo i za účasti eurokomisařky pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež Mariyi Gabriel, ministra kultury České republiky Martina Baxy a dalších klíčových stakeholderů. Na dubnové zahájení navázalo setkání ve Štýrském Hradci a Bruselu. European Creative Industries Summit 2022 vyvrcholí od 22. září do 23. září v Praze, a to za účasti profesních špiček kulturních a kreativních odvětví, stakeholderů a zástupců odvětvových organizací z tuzemska i celé Evropské Unie. Hlavním tématem mezinárodní konference je transformace a její potenciál. „Stejně jako celá Evropa i Česká republika prožívá svou zelenou, sociální a digitální transformaci. Kulturní a kreativní odvětví nabízejí cestu, jak touto transformací projít udržitelně, eticky a s vysokou ekonomickou přidanou hodnotou,“ vysvětluje téma konference Petr Peřinka, ředitel Kreativní Prahy.

European Creative Industries Summit 2022 pořádá Kreativní Praha společně s European Creative Business Network, s hlavním městem Praha a pod záštitou Předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Program a hlavní hosty mezinárodní konference zveřejní organizátoři v dalších měsících.

Zdroj: Kreativní Praha

Témata článku

European Creative IndustriesKreativní Evropa

Multižánrové

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: