Eurovizní soutěž mladých tanečníků 2013 vyhrálo Nizozemsko

Mezinárodní taneční soutěž pro mladé talenty ve věku 15 – 21 let zná od 14. června svého vítěze. V Baltské opeře se vítězem mezinárodního klání stalo podruhé v historii Nizozemsko, které nyní zastupoval Sedrig Dimitrie Verwoert s choreografií 5. Element. Eurovizní rodina soutěží má už od roku 1985 svou odnož pro mladé tanečníky, kteří se každé dva roky sjíždějí do pořadatelského města, aby se proti sobě utkali v pomyslném souboji. V letošním roce se do souboje vrátila i Česká republika, kterou reprezentovala Adéla Abdul Khalegová ze soukromé konzervatoře Taneční Centrum Praha.
Z deseti soutěžících, kteří hájili své domovské země, se vítězem mohl stát pouze jeden. Nositelem vavřínu se stalo podruhé v historii Eurovision Young Dancers Nizozemsko. Nizozemci poprvé zvítězili na Eurovizi mladých tanečníků v roce 2005, když je zastupovala Milou Nuyens. O nynější druhé vítězství se postaral Sedrig Dimitire Verwoert s choreografií pojmenovanou 5. Element.
Dvacetiletý Sedrig Dimitire Verwoert se narodil v surinamském Paramaribu, ale nyní žije v nizozemském Zaandamu. Ve svých šestnácti letech se poprvé představil veřejnosti na Amsterdamské škole umění. Po letech, kdy Sedrig sbíral zkušenosti, se stal nedílnou součástí mnoha televizních programů i zábavních show. Svou kariéru vítěz rozvíjí jako člen Samadhi Dance Company pod vedením Vraji Keilman.
O vítězi Eurovision Young Dancers rozhodla tříčlenná odborná porota, kterou tvořili Nadia Espiritu, Cameron McMillan a Krzysztof Pastor jako předseda poroty. Příští ročník soutěže se uskuteční v roce 2015, přičemž za rok bude soutěž střídat Eurovizní soutěž mladých hudebníků. Vítěz soutěže obdržel jako hlavní cenu finanční odměnu na podporu své kariéry ve výši 7 000 €. Účastník na druhém místě obdržel bonus ve výši 3 000 €. Zdroj: eurocontest.cz

Témata článku

Nizozemsko

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: