Festival Cirkopolis odstartuje tuto neděli

Festival Cirkopolis odstartuje tuto neděli

Festival Cirkopolis odstartuje tuto neděli

Festival Cirkopolis, který proběhne od 14. do 19. února 2015, představí českou nezávislou scénu a dvě zahraniční představení. Pro diváky je připraven belgický žonglérský soubor Compagnie EaEo s inscenací All the fun. Sanja Kosonen a Elici Abonce Muhonen přijedou z Francie a předvedou svůj projekt Capilotractées. Ten českému publiku představí akrobatickou techniku hair hanging. Poslední den festivalu bude věnovaný novému cirkusu u nás a české nezávislé tvorbě. Festival nového cirkusu Cirkopolis pořádá Palác Akropolis a CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus.
Belgický soubor Compagnie EaEo zahájí festival svým představením All the fun. Soubor ve své tvorbě vychází z čistě žonglérských technik. Pro představení All the fun přizvali navíc dámskou žonglérku původem z Izraele, která doplní čtyři belgické žongléry. „EaEo mají nepopsatelný smysl pro humor a to je hnacím motorem veškeré jejich tvorby. All the fun vtáhne diváka do dění i díky zrušení bariéry jeviště – hlediště. Diváci sedí v kruhu okolo manéže, ve které se představení odehrává. Výrazným prvkem je také autorská hudba minimalistického skladatele Davida Maillarda,“ dodává Šárka Maršíková.
Sanja Kosonen a vzdušná akrobatka Elici Abonce Muhonen vytvořily představení Capilotractées, které je založené na starobylé cirkusové technice „hair hanging“. „Zdánlivě holčičí téma ale bude dozajista zajímavé i pro mužskou část populace.  Finsko-francouzské duo vytvořilo velmi něžné, zdánlivě jednoduché a velmi působivé představení, které doslova obletělo svět a uchvátilo diváky v mnoha známých a prestižních divadlech a festivalech,“ dodávají organizátoři festivalu.
Ve stejném období se paralelně v Praze v produkci La Fabriky objeví sólové představení s názvem Leo, které si před čtyřmi lety odvezlo z Mezinárodního festivalu Fringe Edinburgh cenu The Scotsman Fringe First Award.
Závěr festivalu bude věnován českému novocirkusovému prostředí a19. února se v Paláci Akropolis uskuteční prezentace celkem deseti vybraných projektů, které budou mít premiéru v roce 2016. Úplné finále bude patřit Elišce Brtnické a jejímu sólovému představení Enola. Česká závěsná akrobatka završí festival autorským představením inspirovaným knihou Sadako a tisíc jeřábů.
Jak zajistit souboru úspěšné turné a jak se dobře promovat na mezinárodním uměleckém trhu bude tématem semináře Marketing a touring, který je určen pro umělce i jejich manažery.  Lektorem bude tour manažerka Capilotractées Nolwenn Manac`h a Christian Potiron, který se podílel na projektu Košice Interface 2013 a poté pracoval jako zástupce programového ředitele v projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. Seminář bude moderovat a vést koordinátor FACE Yohann Floch.

Program festivalu zde.

Vstupenky jsou v prodeji v kavárně Paláce Akropolis a v síti GOOUT. Představení Leo je možné zakoupit na pokladně divadla La Fabrika. Seminář je pořádán v rámci mezinárodního programu CASA, který je podpořen EU programem Creative Europe.

Zdroj: Palác Akropolis

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: