Festival Fun Fatale představí současnou francouzskou novocirkusovou tvorbu

Festival Fun Fatale představí současnou francouzskou novocirkusovou tvorbu

Festival Fun Fatale představí současnou francouzskou novocirkusovou tvorbu

Letošní mezinárodní festival současného cirkusu Fun Fatale s podtitulem „Ženy v cirkuse - cirkus v ženách“ se uskuteční ve dnech 11. dubna a 9. května 2018. Festival nabídne inscenace akrobatek z Francie, Švýcarska i Velké Británie, worshopy vzdušné a pozemní akrobacie i představení pro děti. Fun Fatale se letos představí v Praze, Jihlavě, Brně a Bratislavě. Novinkou nejen pro divadelní fanoušky je vizuál z dílny Adély Wiederlechnerové. Podrobný program festivalu zde.

Vrcholem letošního ročníku bude představení DRU francouzského souboru La June Compagnie, které mělo premiéru v listopadu loňského roku a slaví jeden úspěch za druhým. Projekt Anny Le Bozec a Samanthy Lopez je kritiky pokládán za objev francouzského současného cirkusu, o čemž svědčí i zastoupení produkční skupinou En cirQuit. „Když vás zastupuje En cirQuit, vlastně už nic moc lepšího dosáhnout nemůžete. Je to opravdu přelomová show, ve které uvidíte akrobacii na hrazdě tak, jak jste ji ještě nikde jinde neviděli. Je to plné energie, vtipu, překvapení, ale také perfektní techniky a nových postupů. Navíc doplněné skvělým zpěvem obou performerek. Anna a Samantha u nás povedou také workshop na visuté hrazdě, který si já osobně nenechám ujít,” dodává dramaturgyně festivalu Eliška Brtnická, jejíž doménou je právě akrobacie na hrazdě.
Poprvé se na festivalu představí také Carli Jefferson, která ve svých projektech propojuje různé umělecké žánry od tance, přes hudbu, divadlo až po výtvarné umění. Britská performerka známá z působení ve skupině STOMP si pro diváky přichystala koncert, který doprovodí cirkusová jam session v podání českých i zahraničních akrobatek.
Dále bude pro diváky připraveno interaktivní představení No man's land souboru Collectif and then..., hravé Vejce vejci v podání Compagnie des Pieds Perchés nebo tematicky vážnou Enolu Elišky Brtnické. Chybět nebude ani každoroční kabaret sestavený z kratších čísel účinkujících akrobatek.
Festival nabídne divákům možnost účastnit se čtyř workshopů, a vyzkoušet tak akrobacii na vlastní kůži. Vybírat mohou mezi visutou hrazdou pod vedením akrobatek z La June Compagnie, pozemní taneční akrobacií s Mirabelle Gremaud nebo ikarskými hrami lektorek Avivy Rose Williams a Helene Leveau. Pro děti je připraven workshop vzdušné i pozemní akrobacie, žonglování a dalších cirkusáren.
Fun Fatale se nově vydává také na pole výtvarného umění. Se záměrem oslovit pro zpracování vizuálního stylu každý rok jinou grafičku představí jako první svůj pohled na festival brněnská výtvarnice Adéla Wiederlechnerová. Nejen na plakátech se tak potkají syrová kresba, ptáci a červená barva.
Kromě pražského Klubu Mlejn, kde festival potrvá od 11. do 15. dubna, se na akrobacii na lanech, hrazdách i zemi mohou 16. dubna těšit příznivci současného cirkusu a pohybového divadla také v Bratislavě (A4 – Priestor súčasnej kultúry), od 25. do 29. dubna v Jihlavě (DIOD - Divadlo otevřených dveří) a letos poprvé také 9. května v Brně (BuranTeatr).

Zdroj: Fun Fatale

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: