Festival KoresponDance přivítá umělce ze tří kontinentů

Festival KoresponDance přivítá umělce ze tří kontinentů

Festival KoresponDance přivítá umělce ze tří kontinentů

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla KoresponDance se po roce vrací do Žďáru nad Sázavou, aby spojil širokou veřejnost se začínajícími i zkušenými performery z mnoha zemí světa. Hlavním motivem letošního ročníku je spojení pohybového umění s architekturou – KoresponDance tak svým programem připomíná Rok českého baroka, kterého se Žďár nad Sázavou, známý nejen pro svůj barokní zámek, kde se akce odehrává, ale také např. Santiniho klášter na Zelené hoře, aktivně účastní. Festival se bude konat od 7. do 10. července 2017 již tradičně na Zámku Žďár nad Sázavou a v jeho okolí, s jedním ze svých představení se vydá také do centra města. Návštěvníci budou moci zhlédnout představení umělců z Mexika, Spojených států amerických, Holandska, Španělska, Velké Británie, Francie, Maďarska, Belgie, České republiky a dalších zemí ze tří světových kontinentů.

A co divákům nabídne program festivalu KoresponDance 2017? Lola Lince z Mexika je provede světem snů, skupina Handa Gote ztvární pohybem výrobu kamene mudrců, Jean Gaudin se Sebastianem Fournierem a místním dětským pěveckým sborem Žďáráček je zavedou do dosud nepřístupného zámeckého sklepení. Belgičan Claudio Stellato se svými přáteli předvede tanečně-cirkusové vystoupení s poleny a špalky. Čeští tanečníci VerTeDance spolu s Halkou Třešňákovou přivezou na zámek téma divokého západu, jejich slovenští kolegové z Asociácie súčasného tanca oživí centrum města svými Vitrínami. Svá premiérová představení předvede ve Žďáru nad Sázavou maďarsko-francouzský tanečník a choreograf Josef Nadj. Mezinárodní platforma Fillimit stejně jako v loňském roce poskytne prostor k rozvoji začínajícím choreografům.
Po celé čtyři dny na návštěvníky festivalu čeká také bohatý doprovodný program pro celou rodinu, dokreslující atmosféru barokního 18. století, i v dnešní době stále ještě živého a duši obohacujícího. Děti se mohou těšit na projekt Škola tančí, na příměstský tábor nebo taneční, hudební a herecké workshopy. To vše v přírodě a unikátním prostředí Zámku Žďár“, dodává hlavní organizátorka festivalu Marie Kinsky. Pro návštěvníky bude otevřeno také zámecké Muzeum nové generace.

Vice k programu na www.korespondance.cz.

Zdroj: KoresponDance

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: