Festival Letní Letná zná své zahraniční hosty

Festival Letní Letná zná své zahraniční hosty

Festival Letní Letná zná své zahraniční hosty

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná, jehož třináctý ročník proběhne od 18. srpna do 4. září 2016 v pražských Letenských sadech, zná své zahraniční hosty. První z nich je australsko-britské představení Limbo, které vzniklo v koprodukci Strut & Fret production house, Underbelly productions a Southbank Centre. Spojuje kabaret, nový cirkus, akrobacii, kouzelnické iluze a živou hudbu. Inscenaci uvidí diváci v prostoru secesního dřevěného šapitó se zrcadly Magic Mirrors. Celkově bude představení uvedeno šestnáctkrát včetně dvou odpoledních uvedení pro rodiny s dětmi. K dalším zahraničním souborům, které letos na Letní Letné vystoupí, patří francouzští Cirque Le Roux s představením The Elephant in the Room spojujícím cirkus s film noir atmosférou, nebo australský soubor Circa s představením Beyond. Předprodej vstupenek na všechny tři zahraniční soubory za zvýhodněné ceny (platné do 30. dubna) začal 2. března na www.letniletna.cz, kde také zájemci najdou další informace a přesné termíny.
Představení Limbo v režii Scotta Maidmenta zavede diváky do temného podsvětí, kde vládnou špičková akrobacie, neuvěřitelné fyzické výkony i infarktové kouzelnické iluze,” líčí ředitel festivalu Jiří Turek. Na kulatém jevišti, které je umístěno uprostřed mezi diváky, vystupuje soubor zahraničních umělců z Montrealu, New Yorku, Marseille a Austrálie - polykačka mečů Heather Holliday, akrobat na tyči, beatboxer a klaun Mikael Bres, akrobatický tanečník Hilton Denis, vzdušná akrobatka Evelyne Allard, akrobat na rukou Danik Abishev a hadí muž Aurelien Oudot. „V představení hraje důležitou roli živá hudba plná divokých melodií, elektroakustických zvuků a hravých rytmů,” doplňuje Jiří Turek.
Limbo se představilo na Adelaide Fringe Festivalu v roce 2013, kde získalo několik ocenění a hostovalo také na přehlídkách jako London Wonderground Festival (2013-14), Edinburgh Christmas Festival (2013), Sydney Festival (2014-15), Festival de Teatro Bogota (2014), Aalborg Spiegeltent Festival (2014), Brisbane Festival (2014), Tollwood Winter Festival, Munich (2014), Auckland Festival, (2015) a Kermezzo(o) Brussels (2015).
Festival Letní Letná kromě uvedených zahraničních jmen nabídne na konci srpna premiéry českých souborů, open-air představení zdarma, až 4x denně dětská představení, výtvarné a cirkusové dílny nebo posezení v kavárně, která se každý večer změní v pulzující bar.
Letní Letná získala pro roky 2015-2016 značku EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe, kterou iniciovala organizace European Festivals Association. Celkově byly v Evropě vybrány na základě hodnocení odborníků a mezinárodní poroty festivaly z 31 zemí, jejichž seznam je dostupný na webu www.effe.eu.

Trailer k inscenaci Limbo: https://www.youtube.com/watch?v=m8AhU6midMM
Více informací o představení: http://limbotheshow.com/

Zdroj: ArtsMarketing.CZ

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: