Festival pouličního divadla Za dveřmi

Festival pouličního divadla Za dveřmi

Festival pouličního divadla Za dveřmi

V týdnu od 11. do 14. července 2016 se bude na Výstavišti v pražských Holešovicích a jeho okolí konat 8. ročník festivalu Za dveřmi, který přiveze do letní Prahy české i zahraniční performery. Vstup na festival je zdarma.
„Přímo pro festival vzniká ve spolupráci s Amanitas Fire Theatre speciální představení Punk soul bagr, ve kterém propojíme tanec, akrobacii a fireshow se zapojením bobcat bagrů,“ vysvětluje Michaela Holbíková, dramaturgyně festivalu.
V době zahájení festivalu Prahou projíždí švédský punkový cirkus Burnt Out Punks. Ohnivou show následující dny vystřídá italský klaun a performer Matteo Galbusera a česko-italské akrobatické duo Circo Frico. Do Prahy se po roce vrátí i španělská Companyia La Tal. „La Tal vystoupili loni na Za Dveřmi poprvé a setkali se s obrovským diváckým úspěchem. O to větší radost jsme měli, když se nám ozvali, že by i letos do Prahy rádi přijeli. Tentokrát s sebou vezou Carilló – představení o klaunech, rytířích, jejich sporech i vášních,“ zve na zahraniční program Michaela Holbíková. Z nedalekého Polska je ještě doplní Teatr Ósmego Dnia a muzikanti ze  Sceny C. „Ti v postavené lunaparkové jurtě zavedou diváky do silent kina na němý film, horor, western i Star Wars ve vlastní podobě. Ruchy, dialogy, filmovou muziku a speciální efekty vám performeři namíchají živě,“ dodávají organizátoři.
Kromě zahraničních souborů se představí i čeští pouliční umělci a performeři. Už tradičně nebude chybět žonglérské duo Bratři v tricku, které doplní Squadra Sua s Happy Hour. Z jihočeských Malovic přiveze Divadlo Continuo představení Now..?, které „reflektuje s nadsázkou a humorem aktuální dění ze světa sportu a kultury. Na festivalu si také budete moct užít storytelling pro děti i dospělé. Ve večerních hodinách po posledních divadelních blocích nebude chybět ani hudební doprovodný program,“ dodávají organizátoři.
Festival se bude konat každý den od 17.00 hodin kromě pondělního zahájení, které začne ve 21.00 hodin. Právě od deváté večerní budou návštěvníci moct navštívit hlavní večerní produkce.

Více informací najdete na www.zadvermi.cz.

Zdroj: Za dveřmi

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: