Festival současného umění 4+4 dny v pohybu proběhne pouze v třídenní variantě

Aktualizováno

Dnes 9. října 2020 se otevře návštěvníkům dlouho uzavřená zahrada a secesní budova  Nové strašnické školy v Praze 10.  Festival 4+4 dny v pohybu zve na výstavu, divadlo, on-line konferenci o vzdělávání, zážitkové hodiny s nejlepšími učiteli, dílny, scénické čtení, workshopy nebo vycházky po architektuře. Vzhledem k ohlášeným bezpečnostním opatřením však organizátoři oznamují zkrácenou třídenní variantu festivalu.

Festival současného umění 4+4 dny v pohybu proběhne pouze v třídenní variantě

Festival současného umění 4+4 dny v pohybu proběhne pouze v třídenní variantě

„Festivalové motto Všechno je jinak se zcela naplnilo. Museli jsme se rychle rozhodnout a akci zavřít o šest dní dříve. Prodloužili jsme však otevírací dobu, zájemci mohou festival 4+4 dny v pohybu navštívit tento víkend mezi 10:00 – 22:00, program je zdarma. Přijďte do Strašnic, pravděpodobně se jedná o vůbec poslední festival umění v tomto roce,“ vyzývá organizátorka Markéta Černá.

Festival zahájí v pátek v 18:00 vernisáž výstavy Všechno je jinak, která představí tvorbu současných českých umělců jako Jakub Adamec, David Fesl, Mira Gáberová, Martin Skalický, Zbyněk Baladrán, Eva Koťátková, Milena Dopitová, Vladimír Kokolia nebo Jiří Kovanda.  V 19:30 započne zahajovací vizuální set Zvláštní škola inspirovaný školním rozvrhem.

O víkendu proběhne speciální program věnující se vzdělávání, během kterého se mohou návštěvníci zúčastnit zážitkových školních hodin s nejlepšími českými učitelkami a učiteli nebo si pustit on-line přenos konference Kdo je tady učitel? zabývající se budoucností školství.

Pro rodiny s dětmi je celý víkend připraven divadelní program, vystoupí Robert Smolík, TEArTR RAJDO, Ústav úžasu, Loutky bez hranic, Studio DAMÚZA, Wariot Ideal a  Bratři v tricku. Malí i velcí si mohou vyzkoušet dílny s projektem Máš umělecké střevo?, interaktivní workshop Národní galerie Do latě, párovou akrobacii s Losers Cirque Company nebo vyrazit na cyklojízdu po architektuře s umělcem, kurátorem a publicistou Milanem Mikuláštíkem.

Neděli večer zakončí scénické čtení současné běloruské hry Andreje Kurejčika Uražení.Bělorusko, coby  vyjádření podpory s Běloruskem a Bělorusy. Po představení se uskuteční diskuse s novinářkou a redaktorkou Deníku N Petrou Procházkovou a analytikem bezpečnostního centra Evropské hodnoty Davidem Stulíkem.

Více informací a kompletní program naleznete na www.ctyridny.cz.

Zdroj: 4+4 dny v pohybu

Témata článku

Multižánrové

Festival 4+4 dny v pohybu

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: