Festival Živá ulice přináší do Plzně zážitky, zábavu a lidská setkání

Festival Živá ulice přináší do Plzně zážitky, zábavu a lidská setkání

Festival Živá ulice přináší do Plzně zážitky, zábavu a lidská setkání

Divadlo hudba i dětský program oživí na tři měsíce léto v západních Čechách. Multižánrový festival Živá ulice – Plzeňská setkání přináší do západočeské metropole od 23. června do 9. září šestnáct dní plných předních českých i zahraničních kapel, divadel, dětského programu či zapojení místních obyvatel a organizací. Festival Živá ulice – Plzeňská setkání patří mezi vlajkové lodě projektu EHMK Plzeň 2015 a odpovídá nové dotační koncepci v kultuře, kterou zavádí město Plzeň. “Organizátoři nabídli v projektu zajímavý program, který splňuje naši představu letní akce s širokou škálou kulturních produkcí. Pestrost a kreativita zajisté přiláká nejen Plzeňany, ale i návštěvníky z širokého okolí,” uvádí plzeňský primátor Martin Baxa.
Organizace celé akce se na základě výsledku grantového řízení ujalo sdružení ART Prometheus, které už více než deset let realizuje divadelní a outdoorové projekty po celé Evropě i mimo ni. K hudební dramaturgii pak přizvali Davida Gaydečku z festivalu United Islands České Spořitelny. Pod jejich režií si lidé poslechnou více než 60 koncertů mezi kterými se objeví interpreti jako Toxique, The Prostitutes, Čankišou, Republic of Two, Please The Trees, The Colorblinds, Gulo Čar, Bitumen Beat, tak i lety prověření hudebníci Jan Burian s Lenkou Dusilovou, Peter Lipa, Michal Pavlíček s Monikou Načevou a mnoho dalších. Plzeňská scéna bude u toho a mezi potvrzenými tak jsou Znouzecnost, Tleskač nebo Rubiano. Ze zahraničí přijedou Baron Bane ze Švédska či Canja Rave z Brazílie. Ty doprovodí na profesionálním pódiu i řada začínajících místních hudebních formací, kterým se tak dostane příležitosti zahrát si po boku těch známějších. Kapely, které vyberou posluchači v hlasování, dostanou pak možnost vystoupit v rámci festivalu United Islands v roce 2013.
Po deset dní bude v parkovém okruhu zpřístupněn první plzeňský Hyde Park – prostor pro každého jednotlivce či organizaci, kteří chtějí prezentovat své názory, práci či vize. Festival nadále nabídne několik desítek dětských pohádek, pouličních představení a světově známých divadel jako je Divadlo Continuo, Spitfire Company, V.O.S.A. Theatre či Teatr Novogo Fronta. “Síla Živé ulice je v její barevnosti a otevřenosti. Vytvoříme místo pro setkávání. Vytvoříme místo bez bariér. Pro setkávání sousedů, přátel, místo pro rodiny s dětmi,” říká ředitel festivalu Jakub Vedral.
O smysluplnosti festivalu svědčí i fakt, že se festival rozhodla podpořit celá řada partnerů. Například Nadace OKD, se kterou do Plzně přijíždí první vozíčkářský bar v republice, či Kostelecké uzeniny, jež se staly partnerem Plzeňské promenády a pravidelného grilování na náměstí Republiky. Záběr činnosti ART Prometheus sahá od producentství festivalu pouličního divadla Za dveřmi, přes realizaci doprovodného divadelního programu českého pavilonu na EXPO 2010 v Šanghaji až po akce jako je zahájení mistrovství světa v ledním hokeji v Košicích.
Celý festival je zdarma, a tak se mohou obyvatelé Plzně a Plzeňského kraje těšit na 16 dní v průběhu 3 měsíců plných hudebního, divadelního i doprovodného programu, který od dnešního dne naleznou na oficiálních webových stránkách festivalu www.zivaulice.eu. Pořadatel:  www.artprometheus.cz. Zdroj: ART Prometheus

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: