Heydrich se vrací do Prahy

Heydrich se vrací do Prahy

Heydrich se vrací do Prahy

V holešovickém Studiu ALTA se 4. června uskuteční premiérové představení Heydrich, o svědomí a o člověku, který naprosto zneužil svých špičkových schopností. Inscenace bude mít premiéru na výročí smrti vrchního kata Třetí říše.
Za Heydrichem stojí skupina Mime Club, tým absolventů pražské AMU, v čele s Alexejem Byčkem. „Je to o každém z nás. Všichni jsme zmanipulovatelní, korumpovatelní, a když odsuzujeme zločince minulosti, často si vůbec neuvědomujeme, proč dělali to, co dělali. Za nějakých sto let možná budeme odsuzovat lidi, které máme dnes za vzor. Historie je relativní, svědomí není,“ říká Byček jako autor inscenace.
Kontroverzní téma se umělci rozhodli zpracovat téměř beze slov. Mime Club totiž prosazuje pohybové pojetí divadla a v Heydrichovi propojí sólový fyzicko-taneční výkon s živým houslovým doprovodem. Bývalý protektor špičkově ovládal tento nástroj, kterého se v inscenaci zhostí houslista Tomáš Brummel. „Je to těžko pochopitelné, jak člověk, který byl evidentně talentovaný a měl vztah k hudbě, byl přesto schopen dělat taková zvěrstva,“ dodává Brummel.
Už se svými dřívějšími představeními jako Agnes o životě Matky Terezy nebo Emilie o identitě a vnitřní rozervanosti mladého člověka řeší skupina Mime Club v netradičním podání zásadní sociální otázky. Heydrich je pokračováním nastoleného kurzu. „Můžeme se stejně lehce stát oběťmi jako viníky. Chceme, aby lidé neupadali do pohodlnosti a více řešili, co se kolem nich děje,“ uzavírá Byček. Více informací zde. Zdroj: Mime Club

Témata článku

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

duben 2021

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: