Holešovické Studio ALTA otevře dalších 740 m2 pro živé umění

Studio ALTA je divadlem, zkušebnou a dětským studiem, pořádají se tu festivaly, workshopy pro tanečníky i komunitní akce. Nekonvenční prostor bývalého skladu slouží jako prostor setkávání komunity zavedených umělců i mladých experimentátorů s diváky od dětí po seniory. Po pěti letech od zahájení pravidelného divadelního provozu se navíc rozrůstá o dvě nové haly: slavnostní otevření proběhne 21. února v rámci festivalu Malá inventura 2015.
V nových halách vznikne další zkušebna pro soubory „bez domova“, sdílené ateliéry, coworkingová kancelář pro pracovníky na volné noze, výstavní prostor a neformální multifunkční kavárna – náhradní obývák, kde si může oddechnout, popracovat či popovídat s přáteli každý. Studio ALTA je od svého počátku „náhradním domovem“ tanečníků, divadelníků, světelných designerů a dalších umělců. Díky novým halám se od února 2015 navíc stane podobným náhradním domovem široké komunity návštěvníků.
Slavnostní otevření a vzkříšení opuštěných továrních hal pro současné živé umění proběhne v sobotu 21. února. Návštěvníky čeká tančírna současného tance s hudebním doprovodem DJky Pirulety Cindy. Superhrdinové Martina Hajdyla Lacová a Stano Dobák je po uvedení svého duetu SuperNaturals provedou labyrintem nečekaných schopností, které si neseme každý nepozorovaně v sobě. „Poznejte tanečníky dřímající ve vás samotných a proměňte se alespoň na jednu noc v superhrdiny tanečního parketu!,“ láká ALTA. „Chybět nebudou ani sudičky, které dají novým halám do vínku hodně sil a úspěchů – herečka Vanda Hybnerová, tanečnice roku 2010 Tereza Ondrová a šéf jevištního provozu Nové scény Národního divadla Petr Voříšek.
Kromě zahajovací party uvede Studio ALTA v rámci Malé inventury 2015 čtyři představení. Imago Lucie Kašiarové je inscenace inspirovaná textem Carla Gustava Junga Anima a animus. Dva duety skupiny ME-SA, uváděné pod společným názvem Duets, přináší nejprve téma problémů mezilidské komunikace a ve druhé části představí dvojici smrtelníků, kteří se rozhodnou stát superhrdiny. Inscenace GoG rezidentů Studia ALTA Sáry Arnsteinové a Jiřího Šimka se dostala do dramaturgického výběru Nové sítě pro rok 2015. Do programu pro děti přispěje inscenace Tanečního studia Light Karlík, aneb zážitkový divadelní trenažér. Zdroj: Studio ALTA

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: