Hudebně taneční projekt PULS v La Fabrice

Hudebně taneční projekt PULS v La Fabrice

Hudebně taneční projekt PULS v La Fabrice

V sobotu 5. prosince 2015 rozezní scénu holešovické La Fabriky hudba současných hudebních skladatelů Ianise Xenakise, Steve Reicha, Johna Cage, Eckhardta Kopetzkiho a Casey Cangelosiho  v doprovodu tance. V rámci večera diváci uvidí tanečnice Danu Pala, Moniku Šmídovou, Dašu Horváthovou, Helena Šťávovou a Petru Hájkovou. Na bicí nástroje zahrají perkusionisti Jakub Tengler, Roman Ždanovič, Šimon Veselý a Ladislav Bilan pod vedením Dana Mikoláška. Anton Ždanovič rozezvučí mimo jiné i sólové party pro marimbu a perkuse.
PULS 2015
divákům nabízí výběr skladeb pro bicí nástroje s doprovodem taneční choreografie Dany Pala. Konkrétně Third construction od Johna Cage a Night of Moon Dances od Eckhardta Kopetzkiho. Večer otevře skladba Rebonds B od Ianise Xenakise s pohybovou performancí Moniky Šmídové. Anton Ždanovič uvede českou premiéru Meditation no. 1 Casey Cangelosiho. Také zazní Clapping music a Nagoya marimbas Steve Reicha.
„Projekt PULS je nová forma prezentace hudebních koncertů v tanečně pohybovém představení, která propojuje moderní interpretaci soudobých skladeb a taneční choreografie. Současní hudební interpreti a skladatelé spolu s mladými choreografy a tanečníky využívají nové možnosti vztahu pohybu těla a zvuku. Pulsace, hra s pohybem, zvuk a mechanika perkusí prostupuje a ovlivňuje samotný tanec. Tělo se stává nástrojem, nástroj se hýbe před očima. Puls, tep, organismus. Ruka je paličkou, tělo tepe. Impulsy. Silný repertoár, umělecký a emoční zážitek, atmosféra. Moderní hudba, choreografický koncert, který inspiruje tělo a rozproudí energii,“ říkají organizátoři.
Studentské vstupné 150 Kč, běžné vstupné 250 Kč, možno zakoupit v předprodeji síti www.goout.cz, nebo na pokladně La Fabriky.

Aktuální informace naleznete zde.

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: