IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia v pražské O2 areně

IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia v pražské O2 areně

IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia v pražské O2 areně

Spojení hudby, tance a energie hudebníků přináší představení kapely IMT Smile a uměleckého souboru Lúčnica také do Prahy. Po koncertech na Slovensku uvedou projekt Made in Slovakia 19. prosince 2015 i v pražské O2 areně.
„Jedna z nejúspěšnějších slovenských kapel v čele se zpěvákem a skladatelem Ivanem Táslerem a legendární soubor, reprezentující slovenskou lidovou kulturu, odpremiérovali koncem minulého roku společné hudebně - taneční představení.  Rok od uvedení přicházejí s tímto projektem, který si vysloužil ty nejlepší kritiky a je označovaný za show na světové úrovni, také do Prahy. Fanouškům rockové hudby, stejně jako folklóru se na společném speciálně navrhnutém poschoďovém a pohyblivém pódiu představí až stovka účinkujících. Diváci se mohou těšit jak na taneční choreografie uměleckého vedoucího Lúčnice prof. Štefana Nosáľa, tak i na hity Ivana Táslera a IMT Smile v netradičních úpravách s orchestrem a pěveckou skupinou Lúčnice. Celý projekt a propojení dvou navenek diametrálně odlišných uměleckých celků má pod taktovkou zkušený režisér Ján Ďurovčík. Toho české publikum zná zejména jako choreografa a režiséra muzikálů Divadla Kalich Robin Hood, Osmý světadíl, Pomáda či naposledy Horečka sobotní noci a Atlantida,“ říkají organizátoři.
Spolupráce IMT SmileLúčnicí se začala rýsovat už v roce 2013, kdy kapela obsadila do svého klipu k písni S.O.S. právě tanečnice z Lúčnice. Následovaly téměř rok dlouhé přípravy na výpravnou show, kterou následně odehráli pětkrát, oproti původně plánovaným dvěma představením v Bratislavě a Košicích.
„Před 20 lety Lúčnica absolvovala obdobnou spolupráci se známou skupinou Elán. V celé historii Lúčnice je to nyní s IMT Smile pouze podruhé, co soubor souhlasil se podobným spojením lidového tance s rockovou muzikou. Lúčnici vede téměř od jejího vzniku v roce 1948 její umělecký vedoucí a choreograf prof. Štefan Nosáľ. Svým uměním, temperamentem a krásou Lúčnica oslnila diváky už ve více než 60 zemích světa. Členem souboru byl kdysi i režisér projektu Made in Slovakia Ján Ďurovčík, který s Lúčnicí spolupracuje dodnes,“ dodávají organizátoři.
„IMT Smile i Lúčnica jsou na Slovensku chronicky známí, nicméně vymysleli jsme různé nové a zajímavé způsoby, jak to celé pospojovat. Velmi dobře znám Ivana i profesora Nosáľa, všichni tři máme rádi velké, silné a vyostřené emoce, a to se velmi šťastně potkalo na tomto projektu,“ říká Ján Ďurovčík.
„Virtuózní tance a hudba Lúčnice spolu s největšími hity IMT Smile vám představí originální slovenskou kulturu v úplně nečekaném a netradičním světle,“ dodává Mgr. Art. Marián Turner, ředitel Lúčnice.
„V Praze žije mnoho Slováků, kteří si, věřím, rádi přijdou připomenout svoje kořeny. Když jsem byl já před lety na představení Lúčnice v Austrálii, v divadle seděli téměř samí Australané. Byli zvědaví na jedinečnou kulturu naší země. Věřím, že stejně tak tímto projektem oslovíme i Čechy, kteří se přijdou podívat na kulturu od nás, sousedů ze Slovenska,“ uzavírá Ivan Tásler.

Vstupenky zde.

Více informací zde.

Zdroj: IMT Smile a Lúčnica

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: