Italský soubor MagdaClan přiveze v rámci Sezóny nového cirkusu do Plzně klaunské představení s akrobacií

Italský soubor MagdaClan přiveze v rámci Sezóny nového cirkusu do Plzně klaunské představení s akrobacií

Italský soubor MagdaClan přiveze v rámci Sezóny nového cirkusu do Plzně klaunské představení s akrobacií

Sezóna nového cirkusu, která probíhá v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015, pokračuje od 13. do 18. května hostováním italského souboru MagdaClan s představením Era – Sonnet for a Clown. Představení mělo premiéru v červnu 2012 v Bruselu a podílel se na něm i umělecký šéf Plzně 2015 Petr Forman.
„Jde o nejmladší zástupce nového cirkusu, kteří se zde v rámci sezony představí. Čerství absolventi cirkusové školy v Turíně nabili své první společné dílo velikým množstvím energie a nápadů, výsledkem je klaunsky roztomilé představení plné důmyslné akrobacie prodchnuté intimními gesty. Jednoznačně dokládají chuť a potřebu mladší generace cirkusového světa kombinovat vrcholné akrobatické výkony s hledáním příběhu. Zvýrazňováním charakterů postav dotvrzují důraz současných moderních cirkusových škol na hereckou průpravu svých absolventů,” líčí Petr Forman.
Soubor se inspiroval jménem z italského filmu ze sedmdesátých let. Hlavní ženská postava Magda ve snímku stále opakuje větu: „Už nemůžu víc, už nemůžu víc,“ která je blízká i zakladatelům souboru: Robertu Magro, Alessandru Maidarovi, Giorgiu Bertolottimu, Eriku Bettinimu, Danielu Sorisimu, Giuliu Lanfranco a Davidu De Bardimu. „Tito představitelé mladší generace fenoménu nového cirkusu jsou natrvalo usazeni v Belgii. Právě na jejich tvorbě může divák vidět kombinaci akrobatických prvků se silným příběhem. Současné moderní cirkusové školy totiž více kladou důraz na hereckou průpravu svých absolventů a tím i zvyšují hlad po vyprávění. Je také možné, že si v představení zahrají diváci, umělci je někdy rádi zapojují do rozhovorů,“ dodávají organizátoři.
Celkově nabízí právě probíhající Sezóna nového cirkusu v Plzni od ledna do listopadu sedm souborů z Francie, Itálie, Španělska a Švýcarska. Jako další přijede od 18. do 28. června do Plzně s komorním představením francouzský soubor Bêtes de foire, který tvoří manželé Laurent Cabrol a Elsa DeWitte. „Uvidíte představení postavené nejen na žonglérských a loutkářských schopnostech, ale také na zkušenostech, které nasbírali za svého bohatého kočovného života s mnoha předními evropskými soubory,“ doplňuje Petr Forman.
„Diváci se mohou těšit na celou škálu emocí vyvolaných světem klasického cirkusu. Zvukové prožitky (bubnování, orchestr či pila jako hudební nástroj) doplní vizuální emoce (flitry, sledování světel, kruhové a vertikální pohyby s ovládáním určitého prostoru), ale také čisté emoce, jako strach z prázdnoty, nejistá rovnováha, nemožný a mnohostranný pohyb, ale také smích. V rytmu cirkusového představení se ukáže sled úžasný kousků, uspořádaných tak, aby co nejvíce zapůsobily na diváka,“ uzavírají organizátoři.
Více na www.plzen2015.cz Zdroj: ArtsMarketing.cz

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: