Janáčkovo divadlo ožije moderním tancem

V sobotu 26. 2. 2011 se na pozvání domácího Tanečního divadla MAXIMVS sjede několik tanečních souborů z České republiky i zahraničí do Janáčkova divadla, kde se představí v rámci večera nazvaného Primus vesper MAXIMVS. Začátek představení jev 19 h. Primus vesper MAXIMVS, neboli První velký večer, je úvodní představení z plánované série večerů brněnského Tanečního divadla MAXIMVS Brno vedeného Davidem Strnadem a jeho hostů. Motivem celé série tanečních představení je ukázat divákům dění na domácí i zahraniční scéně v rámci tradičního moderního tance. „Teším se na to, že Vesper MAXIMVS se stane příležitostí pro setkávání tanečníků a tanečních příznivců a bude inspirací pro další práci všech zůčastněných. Také věřím, že se stane nástrojem pro popularizaci kvalitního tradičního moderního tance, který měl v brněnském publiku vždy silnou oporu.“ říká David Strnad.
Pozvání Tanečního divadla MAXIMVS Brno přijalo českému divákovi dobře známé Taneční divadlo Bralen Bratislava, které do České republiky již mnoho let pravidelně jezdí. Dalším hostem je Bohemia Balet Praha a Taneční divadlo Honzy Pokusila Hradec Králové. V rámci večera budou k vidění choreografie Pavla Šmoka, Američana Bruce Taylora, Slovenky Jany Kekeňákové, Honzy Pokusila a Davida Strnada.
Taneční divadlo MAXIMVS založil v roce 2004 tanečník, choreograf a pedagog David Strnad s cílem vytvořit v Brně umělecké těleso zabývající se moderním /scénickým/ a jazzovým tancem. Za poměrně krátkou dobu své existence soubor již absolvoval mnoho představení na domácích i zahraničních jevištích a disponuje kvalitním repertoárem na vysoké technické a umělecké úrovni. Více na www.tdmaximvs.cz

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: