Jubilejní desátý ročník festivalu pouličního divadla Za dveřmi

Jubilejní desátý ročník festivalu pouličního divadla Za dveřmi

Jubilejní desátý ročník festivalu pouličního divadla Za dveřmi

Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi přiveze do Prahy už podesáté  divadelní podívanou - klauniády, pouliční divadla i nový cirkus. Od pondělí 16. do čtvrtka 19. července 2018 se návštěvníci budou moci potkat s akrobaty, tanečníky i hudebníky. Vstup na festival je zdarma, více informací zde.

Umělci ze Španělska, Portugalska, Itálie, Německa, Anglie, Polska či Ruska v doprovodu domácích performerů. Tak bude vypadat jubilejní desátý ročník festivalu Za dveřmi, který oživí Výstaviště Praha Holešovice na čtyři dny pouličním divadlem. „Do letní metropole přivezeme to nejlepší, co nás na mezinárodních přehlídkách a festivalech v Čechách poslední dobou oslovilo. Těšit se můžete na nové tváře, ale i jména, která se v minulých letech na festivalu objevila. Letošním jubilejním desátým ročníkem chceme vzdát hold pouličnímu umění,“ zve na festival Michaela Holbíková, organizátorka festivalu.
Festival Za dveřmi zahájí španělský soubor Kamchàtka stejnojmenným představením v centru Prahy. Intenzivní, silné a současné pouliční divadlo, které reflektuje dění kolem nás a stává se zrcadlem našeho chování vůči sobě, jiným i cizincům. „Čekejte velkou dávku improvizace a spontaneity a následujte herce, kteří vás provedou z centra města až k hlavnímu festivalovému dění – na Výstaviště Praha Holešovice, kde bude festival po celé čtyři dny probíhat,“ říká k zahajovacímu představení Michaela Holbíková.
Festivalu se účastní desítky souborů. Z Německa přijede Cabinet Fatalia, který zaparkuje svůj vehikl kuriozit na celou dobu festivalu, a berlínský humorista, klaun a žonglér DJuggledy. Z Anglie dorazí Ben Zuddhist a jeho performance bude plná magie, hudby a akrobatických kousků, se kterými mu pomůžou pes, mýval i létající osel. Portugalsko zastoupí Enano, který se svými představeními projel už více než 40 zemí světa. Po roce se do Prahy vrátí i Španěl Adrian Schvarzstein, kterého diváci znají jako Zeleného mužíka.
Festival už tradičně představí i tvorbu místních umělců. Chybět nebude žonglérské duo Bratři v tricku, které vás společně s Holektivem zavede na myslivecký hon a následné hody plné novocirkusových disciplín. Bratry v tricku doplní Cink Cink Cirk, Teatr Novogo Fronta či V.O.S.A. Theatre, kteří mimo jiné prezentovali Českou republiku na EXPO2010 v Šanghaji či 2016 v turecké Antalyi. Část programu bude věnována také dětem. Kromě odpoledních představení se budou moct na festivalu zúčastnit celé řady workshopů. Vyrobí si loutky, naučí se chodit na chůdách, nebude chybět ani Loutkoviště – originální konstrukce loutkových divadélek, kde si každý může vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo.
K příležitosti jubilejního desátého ročníku připravil festival workshop MIGRAR pod vedením divadelního spolku Kamchàtka - Adriana Schvarzsteina a Cristiny Aguirre. „Hledáme příznivce divadla, zvídavé lidi, nadšence. Nehledáme jen profesionály, ale i zájemce o pouliční divadlo. Chodíte na festival jako diváci? Zkuste si ho i z druhé strany! V rámci oslav deseti let festivalu máte možnost stát se performerem i Vy,“ zve na workshop Michaela Holbíková. Workshop bude probíhat od 17. do 19. 7. vždy od 11.00 do 17.00 hodin, veřejná prezentace z workshopu proběhne 19.7. od 18.00 na Výstavišti Praha Holešovice, cena workshopu je 450 Kč pro studenty a 550 Kč pro dospělé. Festival se bude konat každý den od 14.30 hodin kromě pondělního zahájení, které začne v 16.00 hodin.

Zdroj: Za dveřmi

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: