Klub čtení tance - Když tanec jako gesto selhává

První ze série diskusních večerů o tanci proběhne 21. května 2020 ve Studiu ALTA na téma Když tanec jako gesto selhává. Výchozím textem bude The Choreographic - 2. kapitola Violent Desire – Writing Laughter od Jenn Joy. Referenčním představením bude v 16.00 Assemblage Martiny Hajdyly Lacové (ME-SA), na které v 17:00 diskusní Klub naváže. Vstup je zdarma, místo je možné si rezervovat v formuláři zde. Přihlášeným bude zaslán text Jenn Joy na email. Akci pořádá Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA.

Klub čtení tance - Když tanec jako gesto selhává

Klub čtení tance - Když tanec jako gesto selhává

Klub čtení tance bude čtyřikrát do roka analyzovat současný diskurz performativního umění a mapovat přesahy tance a vizuálního umění prostřednictvím čtení a analýzy ikonických teoretických textů, v dialogu se zhlédnutými představeními, promítáním videí a filmů o performance art a tanci. Klub čtení tance bude vedený moderovanou diskuzí s pozvanými odborníky na konkrétní téma. První Klub naváže na představení Assemblage Martiny Hajdyly Lacové (ME-SA).

V interakci s pozvanými teoretiky, odborníky, choreografy, umělci a aktéry současné taneční a umělecké scény, jakož i se studenty a profesory uměleckých a jiných oborů, bude na základě bohatých referencí všech zúčastněných prohlubován společný umělecký i společenský diskurz. Diskuse bude také doprovázena promítáním referencí z textu (performance: La Ribbot: Laughing Hole; Luciana Achugar: Sublime is us).
 
Diskuse bude v anglickém jazyce s možností překladu.

Zdroj: Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA

Témata článku

AssemblageCentrum choreografického rozvoje SE.S.TAKlub čtení tanceMartina Hajdyla LacováME-SA

Studio ALTA

Tanec

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: