LedNová generace HAMU

První večer Nové generace v roce 2022 proběhne 19. ledna 2022 v Divadle DISK. K vidění bude čistě mužská energie v choreografii Adély Kašparové Is This Enough?, dále nejnovější tvorba kolektivu studentů programu Erasmus s názvem The Fucking Colonizers, a v neposlední řadě také krátké taneční filmy, které vznikly ve spolupráci s FAMU. Platforma Nová generace soustavně nabízí studentům katedry tance a katedry nonverbálního divadla již několik let možnost prezentace autorských prací v rámci komponovaných večerů, čímž studenti získávají neocenitelné praktické zkušenosti.

LedNová generace HAMU

LedNová generace HAMU

Na programu lednového večera je ročníková práce studentky bakalářského programu Adély Kašparové s názvem Is This Enough?. Choreografka v ní rozpracovává myšlenku, jaké nároky jsou společností kladeny na muže, potažmo na člověka jako takového. Za zmínku jistě stojí fakt, že v této choreografii tančí pouze muži a není jich málo – téměř nevídaný jev v našich tanečních poměrech. Kašparová ve své tvorbě inklinuje k propojování současného tance a street dance, a choreografie Is This Enough? není v tomto výjimkou.

Další choreografií na programu je The Fucking Colonizers od kolektivu Los ibéricos. Tento neoficiální kolektiv se skládá ze studentů programu Erasmus z kateder tance a nonverbálního divadla. V jejich díle nalezneme prvky současného tance, nonverbálního divadla, ale i práce s textem. Jak se zde daří zahraničním studentům, se diváci dozvědí v nejčistší formě – z autorské tvorby.

Večer doplní také taneční filmy, které vznikly v nedávné době ve spolupráci katedry tance HAMU se studenty FAMU v rámci předmětu Tanec a kamera.

Zdroj: Nová generace

Témata článku

Adéla KašparováHAMUIs This Enough?Los ibéricosNová generaceThe Fucking Colonizers

Divadlo DISK

Nonverbální divadloTanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: