Letní festival KoresponDance letos již pošesté

Letní festival KoresponDance letos již pošesté

Letní festival KoresponDance letos již pošesté

Zámecký areál ve Žďáru nad Sázavou se v létě opět otevře mezinárodnímu festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu. Jak je na festivalu zvykem, přijedou umělci z řady zemí, bude probíhat doprovodný program pro publikum i taneční profesionály a celý zámecký areál se otevře veřejnosti pro relaxaci na nádvořích s živou hudbou, návštěvu komentovaných prohlídek či večerní párty.

Hlavní festivalový program bude probíhat od 13. do 15. července 2018 v areálu zámku Žďár nad Sázavou, ale festivalovou atmosféru mohou diváci přijít nasát již 27. června na Trojský zámek v Praze, kde se uskuteční první festivalový den. Vystoupí například katalánský tanečník a choreograf Jordi Galí či mexické uskupení Foco alAire, představen bude i kompletní žďárský program.
Soubor Bachtale Khale Phrala a jeho členové Wahe Akopjana a DJ Sancheze po krátké performanci povedou workshop od pondělí 9. do čtvrtka 12. července vždy od 14 hodin v Amfiteátru Pilák. Festival letos opět představí umělce ze tří kontinentů. Za evropskou scénu to budou například Barely Methodical Troupe, street akrobatičtí umělci nového cirkusu, kteří jsou držiteli několika mezinárodních cen. Do Žďáru přivezou show Bromance, která představuje mix vtipu a mimořádných dovedností v parkouru, bboyingu, trickingu, hand-to-hand akrobacii či cyr wheelingu. Dalším evropským představením bude uvedení duetu choreografky Lali Ayguadé Incognito, jehož fragmenty se objevily i v krátkém filmu TimeCode, který získal několik cen i nominaci na Oskara. Z Latinské Ameriky přiletí uskupení umělců Foco alAire producciones s představením theAUDITION SALÓN ConTinenTaL. Živelné ghanské tradice představí Ghana Dance Ensemble, kteří vytvoří představení speciálně pro KoresponDance.

Doprovodný program pro publikum i profesionály
„Vychutnejte si nezapomenutelný zážitek z pohodlí deky, ve stínu barokního zámku nebo aktivně v rámci některého z workshopů. Zchladit se pak můžete v přilehlé Pilské nádrži, která je jen pár kroků od zámku, u jejích břehů se také lze ubytovat v kempu,“ lákají organizátoři festivalu.
„KoresponDance má záměrně velmi neformální atmosféru, zveme sice známé osobnosti a hvězdy světové scény, ale v zámeckém areálu jsme všichni pohromadě a můžeme diskutovat, bavit se a vzájemně se obohacovat. Přejeme si, aby si z festivalu obyvatelé Žďáru i všichni další návštěvníci odnášeli netradiční zkušenost s tancem a věděli, co pro ně může znamenat. Jakékoli umění je totiž klíč k osobnímu i společenskému rozvoji,“ popisuje festivalovou náladu jeho ředitelka, hraběnka Marie Kinsky.
Doprovodný program nabídne prohlídky Muzea nové generace, komentované procházky okolo Konventského rybníka, workshopy breakdance, afrického tradičního tance, divadla či nového cirkusu a velkou sobotní afterparty, kde bude diktovat tempo tanečník, choreograf, herec, a hlavně DJ, J.K.Sanchez spolu s choreografem a tanečníkem Wahem. Profesionálové se navíc mohou těšit na diskusní kulaté stoly, workshop na téma umělecké prezentace se specialistkou na kulturní public relations Marou Serinou nebo na netoworking v rámci NETWORK@KoresponDance, kde se potkají s řadou partnerů organizátora festivalu – Centra choreografického rozvoje SE.S.TA.
„Dobrý tanečník je v každém z nás. Stačí jen otevřít mysl možnostem, které nám naše vlastní tělo nabízí a nebát se kreativně vyjádřit pocity a emoce skrze hudbu,“ dodává Kristián Mensa, známý pod pseudonymem MrKriss. Kristián s breakdancem projel kus světa a v červenci přijede na workshop předat své umění návštěvníkům KoresponDance.

Zdroj: Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA

Témata článku

Tanec

Festival KoresponDance

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: