Letní Letná představuje první hosty

Letní Letná představuje první hosty

Letní Letná představuje první hosty

Mezinárodní festival Letní Letná oslaví v nadcházejícím roce patnáct let od svého vzniku a pro své návštěvníky i všechny milovníky novocirkusového umění chystá velkolepou narozeninovou oslavu. Mezi 16. srpnem a 2. zářím 2018 na festival do Letenských sadů dorazí například francouzští Baro d'Evel Cirk Cie s inscenací Bestias. Dále vystoupí divákům Letní Letné dobře známý soubor Cirque Inextremiste.

Inscenace Bestias je založená na tenké hranici mezi lidmi a zvířaty, na zvířeti v nás, na inteligenci a emocích, kterých jsou zvířata schopná, na křehkých poutech vzájemného respektu a něhy. „V představení, které vypadá jako živý sen plný koní, ptáků, tanečníků, akrobatů a hudebníků, se před vašima očima pomalu splétá tenounké vlákno příběhu. Obklopí vás hravost a rozpustilost, vášeň, elegance, tajemno, energie, něha, jemná poetika, ale také třeba škodolibost či rebélie - Baro d´Evel pod vedením dvojice Camille Decourtyová a Blaï Mateu Trias rozehrává jedinečné představení, které je skutečnou poctou divadlu a (novo)cirkusovému umění,“ dodávají organizátoři.
Akrobati z Cirque Inextremiste, které návštěvníci Letní Letné znají z jejich posledního projektu Extrêmités, se vrací a ve své novince Extension jsou extrémnější než kdy dříve. „Rémi tentokrát své kolečkové křeslo vymění za bagr a jako když si Ironman oblékne svůj proslulý ,superoblek‘, stane se tento stroj jeho součástí, dodává mu neskutečnou sílu a překvapující přesnost. Společně pak roztáčí kolotoč neuvěřitelných akrobatických kousků, ze kterých vám bude místy běhat mráz po zádech,“ uzavírají organizátoři festivalu.

Zdroj: SMART Communication s.r.o.

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: