Losers Cirque Company chystají Open Air festival na Vyšehradě

Losers Cirque Company

Losers Cirque Company

Artistické výkony, nečekaná umělecká spojení a atmosféra Amfiteátru na Vyšehradě - to jsou hlavní ingredience Open Air festivalu, který od 17. do 23. května 2019 pořádá novocirkusový soubor Losers Cirque Company. V průběhu sedmi večerů, jejichž program vzniká přímo pro festival, se společně s „Lůzry“ ponoří do světa nového cirkusu i řada hudebníků jako Dan Bárta, Klára Vytisková, vokální skupina Skety nebo EnDru. „Baví nás zkoušet nové věci, propojovat práci naší skupiny s tvorbou jiných umělců. První ročník Open Air festivalu bude novinkou nejen pro diváky, ale i pro nás, a moc se na něj těšíme,” říká Petr Horníček.

Slavnostní zahájení v pátek 17. května opanují samotní Losers Cirque Company. Pro tuto příležitost připravují speciální program, který nabídne průřez jejich dosavadní tvorbou. V dalších večerech se mohou návštěvníci tešit například na Radima Vizváryho, který je pozve do světa pantomimy. Skety, EnDru a Losers  propojí zpěv s beatboxem, tancem, akrobacií, light designem a animacemi. S akrobaty spojí síly i Klára Vytisková alias Klara & the Pop, ve společné show se vrátí k tématu její poslední desky Home – k domovu, rodině a dětství. Fanoušci nového cirkusu si bodou moci připomenout i první „loserovské“ představení, kterému soubor vděčí za název - The Loser(s). Festival pak uzavře Dan Bárta společně s  EnDruem. V představení, kde hlavní roli hrají zvuk a světla, se k nim opět připojí členové Losers Cirque Company.

Úvodní večer Open Air festivalu pořádaného novocirkusovou skupinou Losers Cirque Company se uskuteční v pátek 17. května. Obsahem show bude průřez tvorbou této skupiny, představí se všichni její členové včetně technické crew, hudebníků, autorů animací a dalších spolupracovníků. Celý program bude připravený pouze pro tuto příležitost, diváci tak dostanou možnost blíže poznat celou skupinu, nahlédnout na jejich tvorbu i jednotlivé členy z bezprostřední blízkosti.

Sobota 18. května bude patřit pantomimě, Radim Vizváry uvede své Thálií oceněné představení Sólo. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Neděle
19. května
představí divákům vrcholnou „trojkombinaci“ ve složení Skety & EnDru & Losers Cirque Company, která nabídne propojení tvorby všech tří uměleckých skupin a jejich žánrů. Stejně jako ostatní show uváděné v rámci Open Air festivalu i tato bude nazkoušena pouze pro tento večer a bude představovat všechny umělce z větší blízkosti. Součástí show budou jejich vášně a umělecká vyjádření, která doposud nerealizovali před publikem.

Ti, kteří ještě neviděli první z představení Losers Cirque Company s názvem The Loser(s) budou mít možnost to napravit v pondělí 20. května. Večer 22. května bude Amfiteatrem na Vyšehradě rezonovat téma rodiny a domova. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Klary & The Pop, která se ve společné show s „Lůzry“ vrátí k hlavnímu motivu svého posledního alba Home. O závěr Open Air festivalu se ve čtvrtek 23. května postarají Dan Bárta a EnDru. Vystoupení dvou umělců české hudební scény doprovodí show Losers Cirque Company.

Zdroj: SMART Communication s.r.o.


Fotogalerie

Losers Cirque Company

Losers Cirque Company

Témata článku

Losers Cirque CompanyRadim Vizváry

Nonverbální divadloNový cirkus

Open Air festival

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: