Losers Cirque Company chystají Open Air festival na Vyšehradě

Losers Cirque Company

Losers Cirque Company

Artistické výkony, nečekaná umělecká spojení a atmosféra Amfiteátru na Vyšehradě - to jsou hlavní ingredience Open Air festivalu, který od 17. do 23. května 2019 pořádá novocirkusový soubor Losers Cirque Company. V průběhu sedmi večerů, jejichž program vzniká přímo pro festival, se společně s „Lůzry“ ponoří do světa nového cirkusu i řada hudebníků jako Dan Bárta, Klára Vytisková, vokální skupina Skety nebo EnDru. „Baví nás zkoušet nové věci, propojovat práci naší skupiny s tvorbou jiných umělců. První ročník Open Air festivalu bude novinkou nejen pro diváky, ale i pro nás, a moc se na něj těšíme,” říká Petr Horníček.

Slavnostní zahájení v pátek 17. května opanují samotní Losers Cirque Company. Pro tuto příležitost připravují speciální program, který nabídne průřez jejich dosavadní tvorbou. V dalších večerech se mohou návštěvníci tešit například na Radima Vizváryho, který je pozve do světa pantomimy. Skety, EnDru a Losers  propojí zpěv s beatboxem, tancem, akrobacií, light designem a animacemi. S akrobaty spojí síly i Klára Vytisková alias Klara & the Pop, ve společné show se vrátí k tématu její poslední desky Home – k domovu, rodině a dětství. Fanoušci nového cirkusu si bodou moci připomenout i první „loserovské“ představení, kterému soubor vděčí za název - The Loser(s). Festival pak uzavře Dan Bárta společně s  EnDruem. V představení, kde hlavní roli hrají zvuk a světla, se k nim opět připojí členové Losers Cirque Company.

Úvodní večer Open Air festivalu pořádaného novocirkusovou skupinou Losers Cirque Company se uskuteční v pátek 17. května. Obsahem show bude průřez tvorbou této skupiny, představí se všichni její členové včetně technické crew, hudebníků, autorů animací a dalších spolupracovníků. Celý program bude připravený pouze pro tuto příležitost, diváci tak dostanou možnost blíže poznat celou skupinu, nahlédnout na jejich tvorbu i jednotlivé členy z bezprostřední blízkosti.

Sobota 18. května bude patřit pantomimě, Radim Vizváry uvede své Thálií oceněné představení Sólo. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Neděle
19. května
představí divákům vrcholnou „trojkombinaci“ ve složení Skety & EnDru & Losers Cirque Company, která nabídne propojení tvorby všech tří uměleckých skupin a jejich žánrů. Stejně jako ostatní show uváděné v rámci Open Air festivalu i tato bude nazkoušena pouze pro tento večer a bude představovat všechny umělce z větší blízkosti. Součástí show budou jejich vášně a umělecká vyjádření, která doposud nerealizovali před publikem.

Ti, kteří ještě neviděli první z představení Losers Cirque Company s názvem The Loser(s) budou mít možnost to napravit v pondělí 20. května. Večer 22. května bude Amfiteatrem na Vyšehradě rezonovat téma rodiny a domova. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Klary & The Pop, která se ve společné show s „Lůzry“ vrátí k hlavnímu motivu svého posledního alba Home. O závěr Open Air festivalu se ve čtvrtek 23. května postarají Dan Bárta a EnDru. Vystoupení dvou umělců české hudební scény doprovodí show Losers Cirque Company.

Zdroj: SMART Communication s.r.o.


Fotogalerie

Losers Cirque Company

Losers Cirque Company

Témata článku

Losers Cirque CompanyRadim Vizváry

Nonverbální divadloNový cirkus

Open Air festival

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

duben 2021

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: