Má vlast v choreografii bratří Bubeníčků

Má vlast v choreografii bratří Bubeníčků

Má vlast v choreografii bratří Bubeníčků

Nejznámější české hudební dílo v choreografickém zpracování bratří Bubeníčků bude na Staroměstském náměstí v Praze uvedeno 27. a 28. června 2018. Účinkují členové evropských baletních souborů - Zürich Ballett, Royal Swedish Ballet, La Scala, Salzburger Landestheater, Semperoper Ballett, Stuttgarter Ballett, Ballett Dortmund a Balet Národního divadla.

Oba bratři k projektu říkají: „Jedná se o umělecký projekt, který chce významně přispět svou uměleckou hodnotou k oslavám vzniku Československa. Cyklus šesti symfonických básní je dílo, které je zvoleno pro oslavu vzniku republiky příznačně. Bedřich Smetana vytvořil Mou vlast v době dozvuků českého národního obrození, které bylo završeno o třicet let později vznikem samostatného československého státu.“
Jiří Bubeníček svoji taneční kariéru prvního sólisty ukončil v Semperově opeře v Drážďanech v roce 2015 a od té doby se již intenzivně věnuje především choreografické tvorbě. S touto uměleckou činností začal již v době své aktivní taneční kariéry v roce 1999.
Otto Bubeníček ukončil taneční kariéru prvního sólisty v baletním souboru Hamburské státní opery v roce 2015 a spolu s bratrem nadále pracuje na nejrůznějších uměleckých projektech, ke kterým vytváří scénu, kostýmy a hudební kompozice.

Zdroj: Česká televize

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: