Manon zahajuje ve čtvrtek sezonu Baletu v kině

Manon zahajuje ve čtvrtek sezonu Baletu v kině

Manon zahajuje ve čtvrtek sezonu Baletu v kině

Projekt Balet v kině právě vstupuje do nové sezony ve velkolepém měřítku. Baletní perly z londýnského Královského baletu uvede v České republice rekordních 30 kin. Ve čtvrtek 16. října od 20:15 hodin se můžete těšit na zahajovací představení celého cyklu. Massenetův balet Manon s argentinskou baletní divou Marianelou Núñez v titulní roli uvede pražské Bio Oko a dalších 16 kin po celé České republice. Tři ze těchto kin zařazují představení ze záznamu krátce po přímém přenosu.
Výtečná argentinská baletka Marianela Núñez, obsazená do hlavní role, se pyšní mj. prestižní Cenou Laurence Oliviera za taneční mistrovství pro rok 2013. Po jejím boku v roli rytíře des Grieuxe stane jedna z mladých baletních ikon Federico Bonelli. Předčasně zesnulý britský choreograf skotského původu Kenneth MacMillan patřil mezi vůdčí umělecké osobnosti své generace a jeho výjimečné postavení pramenilo zejména z jeho úctyhodné vytrvalosti při práci na celovečerních baletech. Vytvořil jich totiž bezpočet a mezi choreografy 20. století nenajdeme téměř nikoho, kdo by se mu mohl v jevištních realizacích opusů o třech i více dějstvích rovnat.
Vstupenky na Manon si můžete koupit na webových stránkách participujících kin. Jejich úplný seznam najdete na www.baletvkine.cz. Trailer k inscenaci Manon.
Po úvodním přímém přenosu bude 16. prosince také živě následovat Alenka v říši divů autorské trojice Christopher Wheeldon, Joby Talbot a Bob Crowley, která se stala prvořadou událostí bezprostředně po své premiéře v roce 2011. Brilantní a fantazií nabitá adaptace světoznámé literární látky Lewise Carrolla je vhodným programem pro celou rodinu. Po novém roce budou uvedeny v přímém přenosu dva klasické balety: Labutí jezero 17. března a Héroldova Marná opatrnost v choreografii Fredericka Ashtona 5. května. Program doplní dva záznamy – Prokofjevův balet Romeo a Julie a Wheeldonova Zimní pohádka, které kina zařazují v různých termínech.
Pořadatelská společnost Aerofilms začátkem sezony spustila pro program všech kulturních přenosů nový web www.vicnezfilm.cz, který shrnuje novinky o všech přenosech alternativního obsahu do kin. Kromě zajímavostí ze světa baletních představení zde najdete i další informace o operních, divadelních a koncertních titulech, které se chystají na plátna kin. Zdroj: Aerofilms

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: