Mezinárodní den tance 2021 ve spolupráci s Nadací Krása pomoci propojuje generace

Mezinárodní den tance, který každoročně připadá na 29. dubna, i letos proběhne online. Art 4 People u nás už po sedmé pořádá na den oslav celodenní taneční program, který nabídne to nejlepší z taneční scény. Chybět nebudou ukázky profesionálních i amatérských tanečníků i skupin, workshopy nejrůznějších tanečních žánrů (balet, salsa, street dance, irský tanec, aj.), GALA baletních souborů ani taneční flashmob, který opět roztančí celou republiku. Ten je letos připravován ve spolupráci s Nadací Krása pomoci Taťány G. Brzobohaté a skrze charitativní online kampaň veřejně vyzývá k podpoře úsilí nadace o zlepšování života seniorů. Heslem letošních oslav tance je proto „Kdo tančí, nestárne!“  a do tanečního flashmobu, který natočili Taťána G. Brzobohatá, Ondřej G. Brzobohatý, Vlastimil Harapes a Elis Mraz pod vedením choreografa Marka Zelinky, se navíc může zapojit úplně kdokoliv. Program oslavy bude možné sledovat online ve čtvrtek 29. dubna od rána na facebookové stránce Art 4 People nebo v události.
 

Mezinárodní den tance 2021 ve spolupráci s Nadací Krása pomoci propojuje generace

Mezinárodní den tance 2021 ve spolupráci s Nadací Krása pomoci propojuje generace

„V rámci příprav Mezinárodního dne tance 2021 jsme spojili síly s Taťánou G. Brzobohatou a její Nadací Krása pomoci a s heslem ,Kdo tančí, nestárne!‘  chceme tancem propojit generace a veřejně vyzvat k podpoře činnosti nadace. Proto jsme letos spolupracovali na přípravě tanečního flashmobu, jehož každoročním úkolem je zviditelnit blížící se oslavu tance a její poslání a zapojit do ní co nejširší publikum. Mezinárodní den tance, který jste si s námi v minulosti mohli užít například na Střeleckém ostrově v Praze, letos už podruhé odvysíláme online. Věřím, že celodenní taneční program nabídne široké veřejnosti pohyb a kulturu, která nám všem tak schází,“ uvedl Martin Kolda, ředitel Art 4 People.

Jednoduchou choreografii tanečního flashmobu, kterou se každoročně učí příznivci festivalu, aby si ji s námi 29. dubna zatančili společně nebo nám ji zaslali do videosestřihu, letos vytvořil tanečník a choreograf Marek Zelinka, vítěz StarDance 2015. Ve videoklipu, který nabádá diváky k zapojení se do flashmobu a zároveň k podpoře činnosti Nadace Krása pomoci, účinkují Taťána G. Brzobohatá, Ondřej G. Brzobohatý, Vlastimil Harapes, Elis Mraz a Marek Zelinka a zhlédnout ho můžete ZDE.

Kromě aktivního zapojení se do flashmobu letos nově mohou diváci přispět na dobrou věc. V rámci on-line kampaně propagace oslav Mezinárodního dne tance 2021 je veřejnost vyzývána k podpoře činnosti nadace – kdo chce pomoci, může přispět do TÉTO kampaně nebo zaslat DMS podle instrukcí TAMTÉŽ. „Jsem ráda, že společně oslavíme Mezinárodní den tance alespoň takhle na dálku. Tanec je zábava, vášeň, láska, pro někoho nutnost, pro někoho práce, pro některé vzpomínka na taneční a třeba i první lásku. Tanec propojuje lidi, muže a ženu i generace. Pokud jste se rozhodli podpořit Krásu pomoci, ze srdce vám děkuji. Pomůžete nám být na blízku babičkám a dědům, když to potřebují,“ uvedla Taťána G. Brzobohatá, zakladatelka Nadace Krása pomoci.

Na letošní ročník Mezinárodního dne tance se už teď těší většina tradičních partnerů akce – během celodenního programu opět vystoupí taneční soubory předních českých tanečních institucí, mezi které patří Národní divadlo Praha, Národní divadlo moravskoslezské, Národní divadlo Brno, Laterna Magika, soubor Národního divadla, Jihočeské divadlo, Moravské divadlo Olomouc, Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Divadlo F. X. Šaldy Liberec a další profesionální tělesa, poloprofesionální soubory i amatérské skupiny. V programu nebude chybět vysílání tréninku u baletní tyče pod taktovkou uměleckých šéfů a baletních mistrů výše zmíněných divadel. V rámci programu se nově uskuteční i dvě taneční soutěže, kterých se účastníci budou moci zúčastnit ze svých domovů. Po slavnostním zakončení programu bude následovat afterparty s hudebním doprovodem DJ.

„Tímto bychom rádi vyzvali všechny fanoušky tance, aby se do oslav zapojili a nezapomněli živé vysílání sdílet i se svými staršími rodiči a prarodiči,“ doplňují organizátoři.  Veškeré detaily ohledně programu a příprav Mezinárodního dne tance sledujte na webu www.mezinarodnidentance.cz a ve Facebook události Mezinárodní den tance 2021 – on-line.  Zároveň se neváhejte zapojit už nyní do tanečního flashmobu – stačí natočit, jak tančíte choreografii na TUTO hudbu a poslat video, na mail mdt@art4people.cz do 20. dubna 2021 a organizátoři ji zahrnou do závěrečného sestřihu odvysílaného v rámci Mezinárodního dne tance.

Zdroj:  Art 4 People

Témata článku

Art 4 PeopleMarek ZelinkaMezinárodní den tance

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: