Mezinárodní den tance roztančí také Ostravu

Mezinárodní den tance roztančí také Ostravu

Mezinárodní den tance roztančí také Ostravu

Ve středu 29. dubna 2015 se po celé republice chystají oslavy Mezinárodního dne tance, které zaštiťuje Vize tance. Taneční program čeká i Ostravany, ačkoli se nezapojí do původně plánované společné akce pražského a brněnského Národního divadla a České televize. Program, který roztančí centrum Ostravy, společně připravily Kulturní centrum Cooltour, MOVE Ostrava a Národní divadlo moravskoslezské za podpory Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě a celorepublikové záštity Vize tance.
„Cílem akce, za níž v České republice stojí občanské sdružení Vize tance, je spojit dohromady tanec, jeho různé podoby a oslavit tuto divadelní formu. Radovat se z její univerzality rušící veškeré bariéry a spojit lidi dohromady společným jazykem – tancem,“ dodávají organizátoři.
Sraz diváků i tanečníků se uskuteční v 15.30 hodin před Forem Nová Karolina, odkud bude městem pokračovat průvod tanečníků všech žánrů, a to se zastávkami v centru Ostravy. Na jednotlivých zastávkách se představí zástupci jednotlivých tanečních stylů – od ukázky z představení Národního divadla moravskoslezského Barocco & Carmina burana, přes fragment choreografie studentů Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě, street dance, hip hop, flamenco, disco až k tango argentino. Jedna zastávka bude také věnována Bílé holubici – občanskému sdružení na podporu umělecké a sociální integrace občanů se zdravotním postižením.
Součástí ostravského Mezinárodního dne tance bude také lekce klasického tance – ukázka baletního tréninku, který bude cestovat městem spolu s průvodem. V 16.30 hodin propukne na Jiráskově náměstí (Kuří rynek) battle tanečních stylů – souboj bez vítězů a poražených. „Letos jsme se rozhodli úplně změnit princip tanečního battlu oproti loňskému roku. Jednotlivé company již nepředvedou připravené choreografie, ale střetnou se jednotliví tanečníci, bezprostředně reagující na hudbu, kterou dopředu nebudou znát,“ říká Jana Ryšlavá z Kulturního centra Cooltour, která je zároveň ředitelkou projektu MOVE Ostrava.
Akce vyvrcholí výukou a tancem společné taneční vazby (flashmobu), který si letos speciálně pro Ostravu připravili mistři Evropy v salse 2013 Michaela Gatěková & Jakub Mazůch a Patrick Ulman (člen souboru baletu NDM). Jedná se o jednoduchou choreografii, která je pro všechny zájemce volně ke stažení pod odkazem https://www.youtube.com/watch?v=2EAzYcFr1KE.
Swingová venkovní tančírna se bude konat před Cooltourem v 17.45 hodin. Ve stejnou dobu startují v Cooltour baru a kavárně ukázky tanečních lekcí a po nich lekce současného tance. Po celý den se v Cooltouru promítají taneční filmy.

Více informací a kompletní program na:
https://www.facebook.com/events/825794794151026/

Zdroj: Národní divadlo moravskoslezské, MOVE Ostrava

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: