Mezinárodní den tance s Českou televizí

Vize tance, Národní divadlo a Česká televize připravují oslavy Mezinárodního dne tance v České republice. V pátek 29. dubna 2016 mohou zájemci přijít na piazzetu Národního divadla, před brněnské Janáčkovo divadlo nebo si naladit iVysílání České televize.
K oslavám Mezinárodního dne tance se každoročně připojují desítky měst v České republice. V roce 2015 jich slavilo 33. Tanec v den oslav oživí náměstí, parky, nádraží, speciální program připravují taneční studia, školy i divadla. Zapojují se jak profesionální, tak amatérské soubory, studenti tance, taneční nadšenci i kolemjdoucí bez ohledu na věk. Slaví se napříč tanečními styly od baletu, přes současný tanec, nový cirkus až po hip-hop, street dance, tango nebo swing.
Díky hlavnímu mediálnímu partnerovi, České televizi, mohou zájemci dění před Národními divadly v Praze a v Brně vidět i na internetu. Podrobné informace o jednotlivých akcích nejen v Praze, ale po celé České republice, lze najít na www.danceday.cz. Ve spolupráci s domácí taneční komunitou zde Vize tance připravila i taneční mapu letošních oslav. Informace jsou dále k dispozici na:
www.narodni-divadlo.cz
www.facebook.com/baletND
www.facebook.com/dentance.
„Národní divadla v Praze a Brně již pravidelně organizují klasický baletní trénink pod širým nebem, kterého se zúčastní stovky tanečníků. Také během letošního MDT vznikne ve spolupráci s Českou televizí telemost mezi Národními divadly v Praze a Brně. Kdokoliv bude mít možnost tančit společně s námi také na webu České televize. Naším záměrem je přizvat na hromadný trénink všechny taneční školy, studia a baletní soubory v ČR. ,Postavte se k tyči‘ společně s profesionálními a amatérskými tanečníky a nechte se vést předními sólisty českých tanečních souborů. Trénink v Praze povedou například první sólisté Baletu ND Nikola Márová a Michal Štípa, tanečnice, choreografka a zakladatelka souboru 420People Nataša Novotná nebo ředitel Taneční konzervatoře hl. města Prahy Jaroslav Slavický,“ dodávají organizátoři.

Mezinárodní den tance, který je slaven od roku 1982, kdy poprvé vyhlásil Taneční komitét ITI (International Theatre Institut – Mezinárodní divadelní ústav) 29. duben Mezinárodním dnem tance. Den byl vybrán v připomínku narození velkého tanečního reformátora Jeana-George Noverra (1727). Každý rok je vyzvána známá taneční osobnost k sepsání Poselství, které je pak šířeno po celém světě.  Autorem letošního poselství je samoanský choreograf, režisér a výtvarník Lemi Ponifasio. Český překlad poselství je na serveru www.danceday.cz.

Výpis aktuálních streamů http://www.ceskatelevize.cz/porady/extra/
Přímý odkaz na stream http://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000248-mezinarodni-den-tance-2016/216254000840001-praha/

Zdroj: Národní divadlo

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: