Mezinárodní festival pouličního divadla v Táboře

Mezinárodní festival pouličního divadla v Táboře

Mezinárodní festival pouličního divadla v Táboře

V pořadí již 8. ročník festivalu nabídne publiku zdarma domácí tvorbu pouličního divadla a nového cirkusu, dále představení souborů ze zahraničí, světovou premiéru, koncerty i hravé dílny. Festival proběhne od 3. do 5. srpna 2018 na Žižkově náměstí v Táboře a v přilehlých ulicích.

V rámci letošního ročníku festivalu Komedianti v ulicích se představí soubory Losers Cirque Company a La Putyka. Zahraniční zastoupení se tentokrát ponese ve středomořském duchu. Uvolněnou atmosféru španělských měst navodí Muranga Circo – one man show pouličního klauna. Světovou premiéru komediálního představení DUO uvede v Táboře fyzické divadlo La Mecànica z Mallorky.
Především rodiny s dětmi pobaví pouliční herci, mimové, žongléři, chůdaři a vystoupení hned několik loutkových divadel – např. Buchty a loutky, slovenský klaun Filip Hajduk, který pracuje s balanční ekvilibristikou nebo fyzické divadlo Teatr Novogo Fronta s nejnovější inscenací Ádemenato.
Program doplní tři speciální večerní koncerty. V pátek představí svůj hudební projekt herečka a zpěvačka Erika Stárková. Sobotní večerní program nabídne romskou kapelu Bengas, španělskou skupinu Miramundo a ohňovou show Palitchi.
Pro malé i velké, kteří se nechtějí jen dívat, ale také se sami aktivně zapojit jsou připraveny dílny žonglování, vzdušné akrobacie nebo divadelního líčení. Novinkou je Loutkoviště, kde si diváci mohou sami zahrát divadlo.
Festival Komedianti v ulicích pořádaný ve městě Tábor vznikl v roce 2011. Svou poetikou je jedním z mála českých festivalů, který prezentuje moderní pouliční divadlo v centru památkové rezervace. Zaměřuje se na trendy reflektující současné pouliční umění v Česku i v zahraničí. Jeho doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny pro děti nebo hudba.

Zdroj: Mime Prague z.s.

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: