Mezinárodní týdny tance 2014 vyvrcholí Happeningem konzervatoří

Mezinárodní týdny tance 2014 vyvrcholí Happeningem konzervatoří

Mezinárodní týdny tance 2014 vyvrcholí Happeningem konzervatoří

V rámci festivalu Mezinárodní týdny tance se již tradičně uskuteční představení Happening tanečních konzervatoří. Program tohoto večera bude sestaven z ukázek současného tanečního divadla v interpretaci nastupující generace – studentů vybraných konzervatoří a tanečních škol. Happening tanečních konzervatoří se uskuteční 23. dubna 2014 od 19:00 hodin v divadle Komedie (Jungmannova 1, Praha 1). Během večera se představí studenti tří pražských tanečních konzervatoří: studenti Pražské taneční konzervatoře a střední odborné školy v Praze s.r.o., Bohemia balet, soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy a Balet Praha Junior, který reprezentuje Taneční centrum Praha – konzervatoř.
28. ročník festivalu současného tance Mezinárodní týdny tance 2014 se letos přesouvá ze zimních měsíců zpět do původního období (březen–květen) – tedy k Mezinárodnímu týdnu tance, který slavíme každoročně 29. dubna. Vrcholem umělecké části festivalu bude tradičně „Happening tanečních konzervatoří“, kde se sejdou na jednom jevišti – tentokrát divadla Komedie v Praze – nejlepší díla studentských uměleckých souborů: Bohemia Balet (Taneční konzervatoř hl. m. Prahy) a Balet Praha Junior (Taneční centrum Praha – konzervatoř). Jedním kratším duetem přispěje staronová Pražská taneční konzervatoř a střední odborná škola s.r.o. (dříve STK I. V. Psoty).
Představí se významná díla známých českých tvůrců: Chlapec a smrt Libora Vaculíka, (hudba Gustav Mahler) a Sonatina Drammatica Ivanky Kubicové (hudba Alexej Fried), dále Slova z Jantaru Jarka Cemerka (hudba Ölaful Arnolds) – vše v interpretaci Bohemia baletu. Zahraniční tvorbu budou reprezentovat díla dvou známých a stálých tvůrců Baletu Praha Junior: Z časů minulých Attily Egerháziho (Maď) a Důvěrná místa Samuela Delvauxe (Bel) – oba přijali zadání k 160. výročí narození Leoše Janáčka, budou to tedy světové premiéry k Roku české hudby.
V dalších akcích festivalu – představeních, workshopech a masterclassech se představí více než 40 hostů z Belgie, Finska, Maďarska, Nizozemí, Slovenska, Španělska, USA, Velké Britanie a ČR. Více na www.tanecnicentrum.cz. Zdroj: TCP

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: