MOVE fest Ostrava zahájí taneční loveckou sezonu

MOVE fest Ostrava zahájí taneční loveckou sezonu

MOVE fest Ostrava zahájí taneční loveckou sezonu

Blíží se druhý ročník mezinárodního festivalu současného tance, nového cirkusu a pohybového divadla MOVE fest Ostrava, který uskuteční v Ostravě ve dnech 20. - 24. května 2015. Tématem letošního festivalu je lov a lovecká sezona. Festival pak tematicky zahájí v pátek 20. května představení Hunting Season slovenského choreografa a tanečníka Milana Tomášika, který již deset let žije a působí ve slovinské Lublani. Stejně jako i u všech ostatních představení se jedná o ostravskou premiéru.
V sobotu 23. května se uskuteční česká premiéra inscenace Lenky Vagnerové Dark Horse, kterou vytvořila pro švédskou taneční skupinu Norrdans, kde tato výrazná česká choreografka v současnosti tvoří. „Lenka Vagnerová se pak i s představením vrací zpátky do Švédska, jedná se tedy o jedinečnou příležitost vidět autorku i představení,“ dodává Jana Ryšlavá, ředitelka festivalu.
Zástupcem fyzického divadla bude inscenace Ženy od Adély Laštovkové Stodolové a režijního dua SKUTR. „Velmi zajímavé je také obsazení, ve kterém jsou i známé herečky Dana Batulková a Zuzana Stavná nebo herci Jakub Gottwald a ostravský rodák Ondřej Nosálek. Zaujmou ale také Renata Martinová a Jindřich Panský, kterého si Ostraváci zamilovali na loňském ročníku festivalu v představení Loser(s),“ dodávají organizátoři. Nový cirkus pak přijede až z Finska. V pátek 22. května se v české premiéře představí Sirkus Aikamoinen s představením Onnelisten Maa.
Festival se letos přesouvá i mimo domovskou scénu Kulturního centra Cooltour, které je současně organizátorem akce. S představením O (O ako Schlemmer) Reloaded, vyrazí ve čtvrtek 21. května na zatím utajené místo. Přestavení je inspirováno výraznou osobností hnutí Bauhaus Oskarem Schlemmerem a přiveze ho slovenské uskupení Neskorý zber, složené ze starších tanečníků. „Je to vizuálně i tanečně nádherné představení. Máme sraz na Kuřím rynku a pak diváci budou stopovat až na místo. Pokud ale nebudou chtít, nutit je nebudeme. Můžou počkat a jít přímo, přijdou ale o zajímavý zážitek,“ upřesňuje Jana Ryšlavá.
„Festival ale není jen o představeních. Nabitý je i doprovodný program, jehož součástí jsou i party, workshopy, přednášky, diskuze nebo promítání záznamu Labutího jezera od švédského choreografa Alexandera Ekmana,“ lákají na festival organizátoři.
Novinkou letošního festivalu je změna termínu z původního listopadu na květen. Organizátoři, kterými je platforma MOVE Ostrava, za níž stojí Kulturní centrum Cooltour, se rozhodli termín změnit, aby si diváci mohli užít vice festivalové atmosféry i venku, mimo sály a bary.
Program festivalu najdete zde: http://moveostrava.cz/cz/program/cat.listevents/2015/05/13/-
a zde: http://cooltourova.cz/program/ (mezi akcemi Cooltouru)  Zdroj: MOVE Ostrava

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: