Na Jatkách78 se v dubnu představí další zahraniční umělci

Na Jatkách78 se v dubnu představí další zahraniční umělci

Na Jatkách78 se v dubnu představí další zahraniční umělci

Celkem tři zahraniční inscenace, šest představení (z toho dvě české premiéry), šest interpretů, tři soubory a šest národností se v dubnu zabydlí v pražských Holešovicích. Na programu Jatek78 bude nový cirkus v podání švýcarsko-italských Cie Circoncentrique, francouzsko-švédského dua 100% Circus či Novozélanďana Trygveho Wakenshawa a jeho sotva dvouletého synka Phinease.

První interpreti, kteří na Jatkách vystoupí mezi 12. a 14. dubnem 2018, nejsou českému publiku neznámí. Italsko-švýcarské duo Cie Circoncentrique se svou inscenací Respire již v minulosti vystoupili na lodi Tajemství bratří Formanů či v Národním divadle Brno.
Duo, které tvoří Alessandro Maida a Maxime Pythoud, se dalo dohromady během studií na Vysoké škole cirkusových umění v Bruselu. „Dva kamarádi, stejně neoddělitelní jako nádech a výdech, zkoumají své přátelství. Dobrodružství, které diváky v rytmu dechu přenese do víru akrobatické poetiky. Představení je inspirované vztahy mezi lidmi a národy. Zkoumá vzájemný vztah mezi událostí a emocí a jejich vlivem na dýchání. Dýchání je představeno jako jemné vlákno, které spojuje umělce s divákem. Cílem je, aby divák sdílel všechny druhy emocí, překvapení a strachu, aby si užil dokonalé akrobacie, která ten dech bere,“ dodávají zástupci Jatek78.
Francouzsko-švédská dvojka 100% Circus vystoupí na Jatkách 20. a 21. dubna. „Dva muži v sukních předvádějí na pódiu zvláštní experimenty. Občas brnkají na nervy publiku. Diváci neví, čemu věřit, a sledují umění z období starých bájí a pověstí. To vše rozvíjí v klidné a meditativní atmosféře se špetkou montypythonovského humoru,“ vysvětlují zástupci Jatek78.
100% Circus tvoří dva umělci: Julien Auger ze souboru La Meute a Mikkel Hobitz Filtenborg ze Sisters. V létě roku 2015 se rozhodli spolupracovat a od té doby začala jejich intenzivní souhra. Duo má své kořeny v tradiční párové cirkusové akrobacii, v živé hudbě i ve vlastní konfrontaci s dnešním světem.
Trygve Wakenshaw přivede svého malého synka na Jatka78 dne 23. dubna. Phineas však nebude sedět v publiku, ale bude Trygveho protihráčem na pódiu. Trygve vs a Baby je groteskou, která se snaží rozluštit odvěkou otázku: Je zábavnější profesionální komik nebo „obyčejné“ dítě? „A co můžete během tohoto představení očekávat? Dvojnásobnou karikaturní komedii, v níž se Trygve mermomocí snaží o to, aby nebyl svým mladším protějškem zastíněn. Trygve je mistr tvorby podivných i okouzlujících světů zároveň, v nichž se vyjadřuje s naprostým minimem. Jeho show je plná absolutně nepravděpodobných obličejových grimas a pokrouceného těla,“ upřesňují zástupci Jatek78.
Novozélanský performer žijící aktuálně v Praze publikum je také autorem trilogie Nautilus, Squidboy a Kraken. Za Krakena tento performer získal v roce 2014 Underbelly Award. Další nominace na Foster’s Edinburgh Comedy Award za Nautilia v roce  2015.

Zdroj: Jatka78

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: