Na Jatkách78 vystoupí francouzské mušketýrky z Groupe Bekkrell

Na Jatkách78 vystoupí francouzské mušketýrky z Groupe Bekkrell

Na Jatkách78 vystoupí francouzské mušketýrky z Groupe Bekkrell

Do Prahy přijede soubor Groupe Bekkrell, který se skládá výhradně z ženských artistek. Čtyři odvážné mušketýrky se na Jatkách78 představí od 1. do 3. března 2018 s inscenací Bekkrell efekt. „Foneticky přepsané jméno francouzského vědce Henriho Becquerela, který objevil radioaktivitu, dává tušit, že Bekkrell efekt je představením, které bude neméně třaskavé, než vědecký objev ze sklonku 19. století. Na rozdíl od radioaktivity vám však od těchto mrštných div žádné vedlejší nežádoucí účinky nehrozí,“ dodávají zástupci Jatek78.
Groupe Bekkrell si jako předlohu pro svoji tvorbu skutečně vzaly radioaktivitu. Hledají tak nestabilitu nejen ve formě, ale i vztazích. Akrobacie v podání Groupe Bekkrell si přitom vystačí až s elementárními doprovodnými prvky jako jsou kabely, lana a provazy a také trocha dýmu.
V inscenaci vystupují čtyři ženy. Fanny Alvarez (v Praze ji bude alternovat Chloé Derrouaz), Sarah Cosset, Océane Pelpel a Fanny Sintès se poprvé setkaly v roce 2009 v CNAC (Národním centru cirkusových umění ve Francii).
„Zahraniční kritiky vystoupení těchto Francouzek připodobňují k řádění nespoutaných riot grrrls, které umí kombinovat sílu punku se vzrušující akrobacií a okořenit je vhodně naplánovanými komickými scénami. Představení mělo premiéru v březnu 2015 a Praha bude další ze světových metropolí, která bude mít možnost tuto jedinečnou show zhlédnout,“ upozorňují zástupci Jatek78.
Groupe Bekkrell jsou po Thomasi Moncktonovi & Circu Aero druhým zahraničním souborem, který letos na Jatkách vystoupí. Následovat budou Cie Circoncentrique, 100% Circus nebo Gravity & Other Myths. Do Prahy zavítá i divadlo masek Familie FLÖZ, které na na Jatkách78 vystoupí hned šestkrát.

Zdroj: Jatka78

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: