Na Letní Letnou 2024 opět zavítá slavný francouzský Cirque Inextremiste. Tentokrát i s hudebníky ze Surnatural Orchestra

Organizátoři oznámili první ze souborů Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Návštěvníci si již nyní mohou zakoupit vstupenky na francouzský Cirque Inextremiste, který doprovodí osmnáctičlenný improvizační orchestr Surnatural Orchestra. Po dobu patnácti večerů ve dnech 15. srpna až 1. září 2024 se mohou diváci těšit na další velkolepou novocirkusovou podívanou. Show s názvem PIC se vzpírá gravitaci a jako událost roku sbírá ceny po celém světě. Teď se na ni může těšit i publikum v Praze.

PIC. Foto: Jean Pierre Estournet

PIC. Foto: Jean Pierre Estournet

Minimálně jedna ze zahraničních hvězd 21. ročníku Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná bude z francouzské produkce. Na adrenalinové show s názvem PIC se podílel soubor Cirque Inextremiste, který postrádá pud sebezáchovy a posouvá hranice nebezpečí s každou inscenací o kus dál. Spolu s nimi se na jevišti objeví 18členný orchestr Surnatural Orchestra, který je nejen ve Francii, ale i ve světě známý svým jedinečným přístupem k hudbě a ve svém početném složení dokáže improvizovat od jazzu přes současnou hudbu až po balkánský popík. 

Spojením těchto dvou uskupení vznikl velkolepý, dramatický, a přitom chvílemi velmi intimní tvar. 34 umělců, 3 dimenze, 360° a jedna obří trampolína v extrémní show, která se vzpírá gravitaci a ze které si přítomní odnesou jedinečný zážitek. Díky PIC mohou diváci nahlédnout do fantazijního světa, kde se dá chodit po stropě, plout na žebříku jako na surfu nebo vzhůru nohama hrát na saxofon… jak je komu libo. Umělecký vedoucí Cirque Inextremiste a režisér Yann Ecauvre představuje show jako „jakýsi velký epos o lidské omezenosti a síle jednoty". Jednota je hlavním motivem celého představení, spojuje totiž artisty, hudebníky a diváky v jedno společenství, které se na okamžik spojí a dýchá pro společný zážitek. 

Na Letní Letné nejsou Cirque Inextremiste žádnými nováčky. V roce 2014 vyprodali na festivalu show Extrêmités, která byla založena na špičkové akrobacii na konstrukcích z prken, železa a propanbutanových lahvích. O čtyři roky později, v roce 2018, se vrátili s představením Extension, které bylo opět beznadějně vyprodané, akrobacie byla ještě víc extrémní a hlavní roli hrál bagr. Nyní se Inextremisté vrací, aby předvedli vycizelovanou podívanou s obří trampolínou a hudebníky, kteří nejsou statickou složkou, ale spolu s akrobaty se pohybují po jevišti, občas hrají hlavou dolů nebo předvádí neobyčejné triky na trampolíně.

Zdroj: Letní Letná

Témata článku

Praha

Nový cirkus

Letní Letná

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: