Na Letní Letnou přijíždí švédský soubor Cirkus Cirkör s představením, které spojuje pletení a nový cirkus

Na Letní Letnou přijíždí švédský soubor Cirkus Cirkör s představením, které spojuje pletení a nový cirkus

Na Letní Letnou přijíždí švédský soubor Cirkus Cirkör s představením, které spojuje pletení a nový cirkus

Druhý týden Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná proběhne ve znamení další zahraniční hvězdy – švédského souboru Cirkus Cirkör. V jejich nejnovějším představení nazvaném Knitting Peace, které vzniklo v rámci projektu Lacrimae, se obrazně i doslova proplétají výkony pěti předních světových novocirkusových akrobatů se scénou plnou příze, zauzlovaných vláken, bavlněných látek, hadrů, sítí z lan, nití, vláken a drátů. „Stoje na rukách, na trapéze, vzdušná akrobacie na lanech i v obruči, taneční akrobacie, pletení na pódiu před očima diváků a živá hudba – to vše ožívá v režii umělecké ředitelky souboru Tilde Björfors a vytváří nezapomenutelné obrazy,“ popisuje ředitel festivalu Jiří Turek. Představení bude od neděle 25. srpna do 3. září uvedeno celkem devětkrát.
Kromě francouzských vzdušných akrobatů Les Colporteurs, kteří až do 1. září uvádí představení Le bal des intouchables, návštěvníci Letní Letné uvidí například dvakrát (25. a 26. srpna) hravou divadelní fikci Pérák souboru VOSTO5 o stejnojmenném mytickém českém hrdinovi. Představení kombinuje prvky bojových umění a kaskadérských výstupů s poetikou originálního autorského divadla VOSTO5 s typickým slovním humorem. Program festivalu nabídne také řadu představení zdarma – například 28. srpna právě divadlo VOSTO5 a jejich Stand´artní kabaret.
Šestkrát od 28. do 30. srpna uvede soubor Teatrotoč inscenaci Fauste Fauste pod širým nebem. Jde o humornou adaptaci známého klasického loutkářského příběhu hranou dřevěnými marionetami s podporou živých herců a muzikantů. Do světa dobrovolných hasičů zavede diváky soubor Squadra Sua v představení Bomberos/Hasiči, které bude 29. srpna pod širým nebem také přístupné zdarma. Cirkus Mlejn představí ve stejný den Dynamo, novocirkusovou inscenaci inspirovanou fotografiemi Alexandra Rodchenka na pomezí tance, vzdušné a pozemní akrobacie.
Sobota 31. srpna proběhne ve znamení Dne s Českým rozhlasem, kdy se malí i velcí mohou těšit mimo jiné na Kašpárka na valníku, novou koncertní šou oblíbeného Kašpárka v rohlíku. Bude uvedena třikrát a přístupná zdarma.
Dopoledne i odpoledne patří až 4x denně pohádkám a dětským představením – malí návštěvníci uvidí například Teátr Víti Marčíka, Divadlo ANPU, bublináře Václava Strassera, Divadlo Koňmo, Circus Sacra, kejklíře Vojtu Vrtka a řadu dalších souborů. Děti se mohou také zapojit do výtvarných a cirkusových dílen, dospělí si pak užít koncerty, posezení v kavárně, která se večer mění v pulzující bar. Vstupenky na všechna představení jsou v prodeji v pokladně na místě a v eshopu na www.letniletna.cz, kde najdete také podrobný program. Samotný areál festivalu s mnoha šapitó a stany je přístupný zdarma.
Festival Letní Letná vznikl v roce 2004 a za deset let představil českými divákům přední zahraniční soubory jako například Cirque Ici, Cirque Trottola, Les Colporteurs, 7 Fingers, Compagnie XY, Cirque Baroque, Cahin Caha, Malabar, Atelier Lefevreu & André, Cie Galapiat, Le Boustrophedon atd. V roce 2004 navštívilo 60 představení a koncertů 6.300 diváků, v roce 2012 bylo diváků již přes 25.000, celkem za deset let pak 151.300 diváků a uvedla 798 představení.
Videoukázky:
Les Colporteurs na Letní Letné – trailer: http://www.youtube.com/watch?v=_GnYPYf6UOM Společný trailer k představením souborů Cahin Caha, Cirkus Cirkör a La Putyka v rámci projektu Lacrimae: http://www.youtube.com/watch?v=YfA9opXTD9s. Cirkus Cirkör - Knitting Peace: http://www.youtube.com/watch?v=peE3MC_Kc0I Zdroj: Letní Letná

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: