NANOHACH oslaví svoji domácí tvorbu přehlídkou NANOHACH ČESKY

NANOHACH oslaví svoji domácí tvorbu přehlídkou NANOHACH ČESKY

NANOHACH oslaví svoji domácí tvorbu přehlídkou NANOHACH ČESKY

Taneční soubor NANOHACH letos na podzim připomene svoji českou tvorbu přehlídkou NANOHACH ČESKY. Ten proběhne v říjnu a v listopadu v Praze, Ostravě a Jihlavě. Kromě klasických představení jsou připraveny i site-specifiky v kavárnách, bytě a na kolech, výstava fotografií NANOHACH VEN!, projekce dokumentu nebo světová premiéra nového představení. Chtěli jsme zdůraznit domácí tvorbu českého souboru. Vedle toho nás zaujala a bavila představa rozšířit program i do dalších českých měst mimo Prahu,“ vysvětluje záměr přehlídky spoludramaturg Honza Malík. „Přehlídka a oslava tancem má podtrhnout práci domácích choreografů a ryze českou tvorbu souboru.
Akce je pro soubor výjimečná právě hostováním v Ostravě a v Jihlavě, kam přichystali speciální program, odlišný od toho pražského. „Velká očekávání máme z naší cykloperformance NANOHACH na kole!, taneční jízdy, kterou rozjede výjimečně až 11 jezdců,“ prozrazuje Honza Malík.
Lokace pro site-specifiky byly vždy vybírány podle námětu jednotlivého představení. Například téma intimního sóla DeRbrouk doslova volá po bytovém prostoru, kam jej chtějí adaptovat. Na stránkách www.facebook.com/nanohach hledají zájemce, který by si toto představení chtěl pozvat k sobě domů.
Pražská část programu oficiálně začíná 17. listopadu, což je pro Česko historický den. Proto jej zahájí přímo na Václavském náměstí nedaleko sochy sv. Václava, kde se pojede právě zmíněná cyklojízda. O den později 18. listopadu bude mít v divadle Ponec světovou premiéru představení Flashed by autorky a renomované choreografky Lenky Flory, která téměř 15 let pracovala v zahraničí s domovským souborem Deja Donné. V Ostravě bude hostit představení v rámci přehlídky divadlo Cooltour, v Jihlavě to pak bude DIOD.
Od posledního roku či dvou prošel soubor zásadní změnou, nyní se jejich záměry zcela orientují na choreografickou tvorbu domácí. Přestože vznik a existenci souboru nakopla právě potřeba spolupracovat se zahraničními choreografy a zvát je do Čech.

Termíny přehlídky:
Ostrava 24.–26. 10. 2013
Praha 5. a 17.–23. 11. 2013
Jihlava 25.–26. 11. 2013

Více informací na: www.nanohach.cz a www.divadloponec.cz

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: