Národní divadlo moravskoslezské připravilo speciální nabídku pro uprchlíky z Ukrajiny

Do Národního divadla moravskoslezského mohou přijít všichni, kteří z Ukrajiny prchli před válkou a pobývají nyní u nás. Vstupenku dostanou po předložení osobního dokladu za korunu.

Národní divadlo moravskoslezské připravilo speciální nabídku pro uprchlíky z Ukrajiny

Národní divadlo moravskoslezské připravilo speciální nabídku pro uprchlíky z Ukrajiny

„Uvědomujeme si, že ukrajinští občané řeší dnes existenční problémy, mnozí k nám přijeli bez prostředků jen s pár kousky oblečení a mají za sebou traumatické zážitky. Přesto nebo právě proto jim chceme udělat radost kulturním zážitkem a nabízíme jim návštěvu našich představení za symbolickou cenu jedné koruny za vstupenku. Vytipovali jsme pro ně především hudební divadlo. Balet hovoří jazykem mezinárodním. Opery ze světového repertoáru není třeba představovat, my je uvádíme v původním znění také s anglickými titulky a budou tedy srozumitelné. Nabízíme i některé světové muzikály, které sice hrajeme v češtině, ale jsou dostatečně známé a mohou potěšit a pobavit i toho, kdo jazyku nebude až tak dokonale rozumět,“ přiblížil ředitel NDM Jiří Nekvasil.

Vše lze najít přehledně na www.ndm.cz. Na hlavní stránce stačí kliknout na hastagy #DivadloUkrajine #ТеатрУкраїні

Zájemci tam najdou stručnou prezentací v ukrajinštině s odkazy na anglické anotace vybraných inscenací. „Oslovujeme také postupně spolky, charitativní organizace a instituce, které se o uprchlíky starají tak, aby se informace dostala k co nejširšímu okruhu lidí. Nabídka platí zatím do konce této sezóny,“ doplnil ředitel Nekvasil. Informace lze v mobilních zařízeních rychle získat také díky speciálnímu QR kódu – je také na webu divadla. Vstupenky za korunu je možné pořídit osobně po předložení ukrajinského pasu/občanského průkazu/ víza dočasné ochrany v předprodeji a v obou pokladnách divadla.

Mezi vytipovanými inscenacemi jsou například balety Korzár a květnová novinka - Carmen. Opery: La traviata, Nabucco, Tosca, Dítě a kouzla a díla českých skladatelů opatřená anglickými titulky - Rusalka a Hubička. Muzikály hrané v češtině (bez titulků, ale známé): Jesus Christ Superstar , West Side Story nebo Kočky. Platí ovšem, že toto jsou doporučení, Ukrajinci mohou přijít na cokoli z nabídky všech našich souborů – anotace v angličtině jsou na webu ke všem inscenacím.

Zdroj: Národní divadlo moravskoslezské

Témata článku

Ukrajina

Balet Národního divadla moravskoslezkého

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: