Následující půlrok v Ponci

Rok 2016 i Tanec Praha 2016 jsou již definitivně historií. 28. ročník festivalu celkově přilákal více než 7.300 návštěvníků, téměř 5.200 v Praze a téměř 2.200 v dalších 16 městech a obcích ČR. Na festival zavítali umělci ze 14 zemí a během 32 dní bylo na programu 85 různorodých akcí. Na 29. ročníku festivalu Tanec Praha 2017 se nyní pracuje. Tentokrát se zaměří nejen na evropské, ale i zaoceánské trendy současného tance a autentické příběhy.

23. ročník přehlídky českých tanečních a pohybových inscenací, Česká taneční platforma, se uskuteční od 6. do dubna 4. 2017 v divadle Ponec a na několika dalších pražských scénách. „Platforma nejenže představuje ,the best of‘ české současné taneční tvorby uplynulého roku, ale díky výrazné účasti zahraničních prezentrů a organizátorů napomáhá také vývozu kvalitního a široce oceňovaného českého tance do zahraničí,“ dodávají zástupci Ponce.
Připravují se také nové jarní premiéry. V březnu uvede Michal Záhora inscenaci Pulsar (19. 3.), duben přinese soubor ME-SA a inscenaci Replay (18. 4.). Ponec také bude hostit festivaly Spectaculare, Cirkopolis a Malou inventuru, čekají nás další sleep over koncerty - Silent Nights .
V letošním roce také proběhne česko-německé taneční bienále Dance.Transit. Jeho pražská část se uskuteční hned po skončení ČTP, tedy od 10. do 12. dubna 2017. Festival bude dále pokračovat v drážďanském Hellerau a lipském Lofft. Kromě českých a německých tanečních a pohybových představení festival nabídne také workshopy.
„Be SpectACTive! je projekt zaměřený na rozvoj publika i proces tvorby podpořený Kreativní Evropou EU v letech 2014-2018. Letos se všichni partneři setkají poprvé v Praze na začátku dubna, těsně před platformou. Čeká je debata o dosavadních výsledcích, výzkumu i plánech na poslední rok projektu,“ vysvětlují zástupci divadla Ponec.
Na festivalu Spring Forward bude opět česká účast díky představení Guide Věry Ondrašíkové. Putovní festival mladé evropské taneční tvorby Aerowaves Spring Forward se tento rok uskuteční v dánském Aarhusu od 28. do 30. dubna 2017. Českou republiku bude reprezentovat právě představení Guide, které se probojovalo mezi TOP 20 z více než 500 přihlášených děl.

Zdroj: Tanec Praha

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: